Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Aki komolyabban teker, mennyit...

Aki komolyabban teker, mennyit költött a bringára? Mit szólt a párod (szülők) a hobbidhoz? ( napi pár óra tekerés, kiadásokat hogy viselik?

Figyelt kérdés
Több sportot kipróbáltam már az évek során, kerékpározni is rengeteget eljártam, most is tekerek, de úgy érzem ez lenne az, ami hosszabb távon megmaradna mint sport! Tervben van egy komolyabb bringa vásárlás. A kiadások mellett kb tavasszal lenne meg a rávaló. Egy Cyclocross bringa 500 ezerből. Támogatni támogatnak, de az árat még nem közöltem. :D
2016. júl. 31. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyit költöttem rá, milliós nagyságrend
2016. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá senkinek amég az a saját pénzedből van és nem valami fontos dolog kárára.
2016. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből, pusztán kíváncsiság, de miért pont cyclocrosst választasz első számúnak? A CX szakág eléggé idény jellegű, gyakorlatilag a késő őszt és a telet jelenti és a hozzá való ruházat és felszerelés beszerzése sem két fillér.
2016. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem versenyezni szeretnék. Azért ez, mert leginkább országúton, bicikliúton 70% illetve rosszabb minőségű mellékutakon (falusi környezet), letaposott földúton tekernék. Leginkább napi jellegű sport, amivel a mozgás csak a cél, illetve hosszabb túrákra a bükkben (nem terepen) Olyan bringát kerestem ami ezekre a legalkalmasabb. Ez tűnik a legjobb választásnak.
2016. júl. 31. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben akkor én inkább gravel bicajokban gondolkodnék, ezek gyakorlatilag túrásított cyclocrossok (vagy legalábbis annak néznek ki). A CX gépek szerintem túlságosan célszerszámok.

Elég új dolog, de pl a Trek-nek vannak a kategóriában igen jó gépei:

[link]

[link]

[link]


Illetve hasonlót érdekesség még a Cannondale Slate szériája, de szerintem egyelőre indokolatlanul túlárazott:

[link]

2016. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az első 2 Trek az nem lenne rossz. A Cannondale az rengeteg pénz... 500 ezer a max de abban a kiegészítők is benne lennének. Igazából ezt a Meridát néztem

[link]

Esetleg olcsóbban a 300 ast. A túrák nem sok pakkal lennének. Talán még a hátitáskás megoldás is belefér szűken, bár tudom az nem az igazi.

Gondolkodtam amúgy egy montin is teleszkópok nélkül összerakni, de leginkább országút lenne... Az országúti a rosszabb terep/ utak miatt teljesen kilőve.

Igazából ahogy írtam olyan körülmények mellett lenne napi 20-40 km tekerés, havi 1-2 alkalommal hosszabb 100 km.

2016. júl. 31. 19:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Author Ronin kerékpárt ismered? Szerintem az neked megfelelne és megspórolnál vele 150-200 ezrest.
2016. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utánanéztem. 320. De jelenleg nem kapni. Viszont ilyen árban van a hasonló felszerelésű Merida Cyclocross 300. Vagyis mos akciós. 290. Szerintem az is teljesen alkalmas lenne hobbi tekerni. Még van pár hónap mire megveszem, de ahogy olvasom, nézem a videókat stb ez lenne a legmegfelelőbb kategória arra amire használnám. :)
2016. aug. 3. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!