Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Túl olajozott lánc csöröghet...

Túl olajozott lánc csöröghet tekerés közben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
helló! a napokban vettem egy vadi új Kross Hexagon R6-os kerékpart és az lenne a kérdésem hogy az első kör alkalmával fel óra tekerés után elkezdett csörögni lent valami amikor erősebben tekerek! főleg a legnagyobb fogaskereken... úgy hallom hogy a hajtás felől jón a hang. ahogy megkaptam a biciklit feltűnt, hogy a lánc nagyon olajos/zsíros volt de nem tisztítottam. meg ez okozhatja? lánc ybn a hajtás pedig srsuntour xcc

2016. jún. 11. 12:21
1 2
 1/11 savanyújóska ***** válasza:
Így látatlanba nehéz megmondani, de általában az első váltón szokott surlódni a lánc, ha nincs jól beállítva. Ha tényleg az első váltó a ludas, akkor ha még szereltél egyáltalán bringát, nem biztos, hogy ezzel kezdeném, két csavarral kell beállítani a két végpontot, plusz utánaállítani, amúgy nem egy nagy cucc.
2016. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Ha vadonat új a bicaj, akkor a fogaskerekeknek kopniuk kell egy picit.

De az olajhoz szerintem semmi köze:O

A biztonság kedvéért inkább nézettesd meg!!

2016. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ez teljesen más hang. a váltó persze be van állítva én is arra gondoltam de ez inkább ilyen halkabb recsegő/ropogó hang és csak akkor jön elő amikor terhelve van.
2016. jún. 11. 12:37
 4/11 A kérdező kommentje:
második lehet az lesz mivel garanciás de gondoltam várok kicsit hátha tényleg csak össze kell kopni nekik...
2016. jún. 11. 12:39
 5/11 anonim ***** válasza:
A hajtóműből jöhet ha tekeréskor hallható és a váltó be van állítva . Ez lehet a monoblokk is , a zsírt sajnálták a középrészről vagy rossza beszerelése hibás a széria . Garanciába kell vissza vinni a forgalmazónak .
2016. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
próbáltam hogy leakasztottam a láncot és magába forgattam (igaz terhelés nélkül) a hajtóművet, akkor teljesen hangtalanul és nagyon szépen forgott.
2016. jún. 11. 13:10
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!
2016. jún. 11. 13:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a nyeregcső van benne lazán rögzítve. Nekem fémesen kattogott, kerregett terhelésnél! A teleszkóp előfeszítése ha puha, az is ad ilyen kattokásos recsegégt!

hátsó váltó rossz beállításakor megugrik oldalra vagy előre a lánc a fogaskerekeken, az is kattog!

2016. jún. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és még mindenképp szedd le a felesleges olajat, mert csak beleragad a redva! A lánc kis karikáira kell cseppenteni, nem kell kívülre, hajtókarra, lánc rugójára, se a fogaskeréksorra! Azokról töröld le, főleg ha fekete piszokkal van tele!
2016. jún. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lánc rugója, na! :-D :-D Váltó rugó az! Ott sűrűbb zsír kell a két végére, ahol be van akasztva!
2016. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!