Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nem kényelmetlen az országúti...

Nem kényelmetlen az országúti kormánya?

Figyelt kérdés

Most egy trekkingem van, trekking kormánnyal. Decathlonos böszme bringa, de nagyon masszív. Szeretem, de gondolkozok, hogy veszek valami... kecsesebbet :)

Cyclocross bringákat nézegettem, mert tetszik az országúti váz, de azoknak terep kerekük van. Viszont a kormány a szűk keresztmetszet, mert még nem használtam ilyet, és félek, hogy ez az "előre dőlős" kormány nem kényelmes :/

Napi szintű 2-3 órás tekerésre használom.


2016. aug. 2. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a legkényelmesebb talán. Sokkal több helyen tudod fogni, ha elfárad a hátad, vagy a kezed, akkor mondjuk megfogod a legfelső részén és kész. Ha nem akarsz annyira előredőlni, akkor meg veszel egy rövidebb stucnit.

De ha annyira számít a kényelem, akkor a gravel bringákat tudom ajánlani, ugyan úgy országútiszerűek, de kényelmesebbre vanak tervezve (pl. Cinelli Bootleg Hobo). Régóta vágyam nekem is egy ilyen bringa, csak pénzem nemigen van rá, nagyon drágák egy oútihoz képest.

2016. aug. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem az első 2-3 tekerésnél fájt egy kicsit a nyakam (akkor még nem volt jól beállítva a bringa, lehet azért), de most már el sem tudom képzelni más kormánnyal a bringámat. Az összes többi egyenes kormányostól elkezd fájni a derekam meg minden bajom van. Szerintem nagyon kényelmes, főleg ha jól van beállítva.

És ahogy előttem mondták, tényleg sokféleképpen lehet fogni, támaszkodhatsz a fékváltókarra (talán a leggyakoribb), megfoghatod alul (széllel szembe, lejtőn lefele nekem ez jött be legjobban), vagy ha csak lazán akarom tekerni, akkor felül megfogom és kész :)


De próbálj ki egyet, nem olyan borzalmas, mint amilyennek látszik :)

2016. aug. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én montis voltam és nemrég vettem egy outit, elején féltem én is a kormánytól és sokáig a fitnesz kategóriából nézegettem, de győzött a outi. Hatalmas meglepetésemre nekem nagyon megtetszett a kormány sokkal jobb a simánál, én bátran ajánlom.

-egy volt montis (:

2016. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!