Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tudnátok segíteni? Milyen...

Tudnátok segíteni? Milyen oldószert vegyek a láncra? Rozsdamaróval le lehet szedni a rozsdát a bringáról? Mivel mossam a bringát? A fékkel mit csináljak?

Figyelt kérdés
Vettem egy régi bringát, ami rozsdás, és átszeretném festeni. A láncot nagyon megolajoztam, és elszakat(már megcsináltam), és meg akarom tisztítani. A fékpofák valamiért nem fogják meg a kereket teljesen, csak lassítanak. A hátsó lámpa nem működik, a kábelek nem jól vannak bekötve. Az 1. fék beragad, és küszöli a kereket. A kormány görbe volt, de beállítottam. A váltó rosz, még állítani fogok rajta.

2016. aug. 6. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért fontold meg hogy érdemes e tutira feljavítani , 55 ezret költöttem egy tizenéves Neuzerre , úgy hogy mindent én csináltam rajta . A lánc ha szakad újat kell venni 2E Ft-tól kapható .Fékek fontosak , egyszerű de új 2 ropi ósönba teszkóba , fogassor is . Huzalozás is cserés , rozsdás gép az nem megkímélt . A kerek agya csapágyai se mai srácok , nézesd meg és inkább cseréld újra . RIDE BIKE - EBIKE a legjobb áron választékba adja a cuccokat .
2016. aug. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a WD-40 spray az mindenre jó. pl.: csavarlazító, rozsdaoldó,

vízkiszorító, kenő, védő, tisztító, stb. Az amerikai űrhajózásban fejlesztették ki. az én véleményem róla az hogy nagyon jó :) nekem 400ml van 1000-2000ft körül van én ezt ajánlom :)

2016. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Alex Fly ***** válasza:

A WD40 az mosóbenzin/petróleum... Kétségtelen, hogy sok mindenre alkalmas, de kenanyagnak nem; inkább kimossa a meglevő kenést is...


A lánc nagy valószínűséggel kuka. A fékbetéteket sem árt cserélni. A kábelezés nem nagy kunszt, pár perc alatt kicserélhető.

2016. aug. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem semmi bajom a WD-40-el.
2016. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
Nekem sincs. Amire való, arra jó. De lánckenésre éppen annyira alkalmatlan, mint húst kisütni benne...
2016. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

WD40 néven van vagy 10 féle anyag forgalomban.. a klasszikus petróleumos kiválóan tisztít, de kenésre nem jó, mert a porszemek beleragadnak és súrlódnak az alkatrészek közt.

Nekem a zöld Coop mosogató vált be Lidl lánctisztítóba töltve. Szeles napon állok neki, így azonnal szárítani is tudom, nem lesz rozsdás, ellenben mindent leszed!

Kenésre Lítiumos olajam van, Liquid Wrench White Lithium Grease. Kenőanyag boltban vettem, a csávó olyan adatokat mondott, hogy lehidaltam. Ez azért jó, mert rászárad. A por nem ragad bele, de a helyén marad. Folyékony, így be lehet fújni a láncszemekben lévő kis karikákhoz!

Fékpofákat cseréld ki, első a biztonság! A BBB nagyon jókat gyárt és egész olcsó!

Lámpával nem tudok segíteni, de pár száz Ft kínaikban és százforintos boltokban egy villogó szett! :)

Ha elszakadt a lánc, azt cserélni kellene, mert gyenge már az anyaga és menet közben újra szakadhat!

Festésre spray kell, azt vékonyan fel lehet vinni! Mephisto pont megfelel, de sajnos pattogni fog a kövektől! Ha tartósat szeretnél, vidd el porfestékkel elektrosztatikusan fújatni!

Ha a lánc már szakad, akkor a fogaskerekeket is nézesd meg, hátha elkoptak!

2016. aug. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zsolt Bodnar válasza:
A vazra rozsdaoldo majd vizes 2000 res csiszolopapirra simara a feket leszedet es a tusket mezyirozod vegyel fekpofakat
2016. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsolt Bodnar válasza:
A vazra festek a legjobb a 2k-s festek szep is meg tartos magam is azt hasznalom (kompresszorral le kell fulyni )
2016. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!