Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ilyen drágák a kerékpárok?

Miért ilyen drágák a kerékpárok?

Figyelt kérdés

legolcsóbb kerékpár is: 50ezer forint körül kezdődik, a legdrágább meg 2 millió 500ezer körül volt(aszem).

Nme tudom egyszerűen megérteni hogy hogy tud egy szar fém meg 2 kerék ennyi pénzbe kerülni? Szinte egy árban van egy motorral.(nagyon elszaladt velük a ló).tiszta szégyen


2010. ápr. 19. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet olcsóbban is kapni bringát. Kis hazánkban viszont ami egészséges, esetleg környezetkímélő, mind drága. Nézd meg az élelmiszereket, az alternatív energiákat, vagy a környezetbarát járműveket. És már el is jutottunk a bringához. Ez az, amit sosem értettem, de magyarok vagyunk, itt ez a módi.
2010. ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

van ismerősöm,egy nekem gagyinak tűnő bmx-et nemrég vett 450ezerért...

és én laikus szemmel semmi extrát nem látok rajta:D

de még öcsém biciklije is 30ezer volt...

(egy benzinfogyasztó)

2010. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagy áruházakban 10 ezerért is kapsz bicajt, csak az olyan is. 30-40 ezerért már korrekt kerékpárt kaphatsz, ha nincsenek extra igényeid. Természetesen egy terepen jól használható bicaj 200 ezertől kezdődik, ahogy az országúti versenykerékpárok is, de ha csak a munkahelyedre szeretnél bejárni, vagy délutánonként tekerni egyet, akkor 50 ezer alatt is kapsz.
2010. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy azért olyan drágák, mert jobb anyagból vannak, jobb minőségűek az alkatrészek, emellett pedig ha egyre feljebbi kategóriára tekintesz, egyre kevésbé tömegigény, szóval az is drágítja, hogy azokból kevesebbet gyártanak.
2010. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

a 2,5 millás karbonszálas, nem fém :P



amúgy mihez kell a bringa? ez az alapkérdés....

egy összeállítottat vagy alkatrészekből összerakottat akarsz venni?

mindenképpen újat akarsz?

2010. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
hat az atol fug h mijen bico kell es h hova. nekem hegyi bringam van es az ara 200.000ft de nekem megeri mert nagyon strapabirok es nagyon hoszu az elettartamuk.
2010. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Például Dániába, ami nagyon sok szigetből áll össze, mindenki motorcsónakkal és biciklivel közlekedik! Sokkal gyorsabb mint az autó, gyorsabban tudod intézni az ügyeid. Autó helyett mindenkinek van azaz egy családba 3-4 bicikli, ami 2 millió forinttól kezdődik. Majdnem az űrteknológiával hasonlítható össze, olyan jól csinálják. Egy olyan helyen én is olyat vennék, nem pedig egy hoki kocsit.
2010. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
egy kis országutit tervezek.azt tom hogy 100 fölött vannak :S
2010. ápr. 19. 17:54
 9/13 anonim ***** válasza:
velo.hu-n nézz használtat
2010. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
bikemag-on meg még olcsobbak
2010. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!