Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szoktatok sebességet váltani...

Szoktatok sebességet váltani kerékpáron?

Figyelt kérdés

Én szinte sosem váltok, ugyanis haladáshoz csak a legnagyobb fokozat jó, mert amúgy nem elég gyors. Elinduláshoz pedig ha kis sebességbe akarom rakni, akkor azt még a megállás előtt kellene, amit mindig elfelejtek.

Ti hogy csináljátok? Mely fokozatokat használjátok többnyire?

Köszönöm!


2016. aug. 14. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy országútin, ha kónuszra raknám a láncot ("legnagyobb fokozatra"), akkor 90-es fordulaton kb. 50 km/h-val kéne mennem, szóval nem teszem le kónuszra(11), max sprintkor, vagy lejtőn. Igazából sprintnél is 100-as fordulatnál 50-13-at, vagy 12-őt használok. Általában síkon 50-15/20, emelkedőn pedig 50/20+, 39/15+ nagyjából az áttételem, de nem nagyon szoktam nézni, ez most tényleg csak tipp. De ha veszel díájtút akkor az kiírja, igaz, egy kicsit drága. :D
2016. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
megállás,intenziv lassitásnál 99% hogy vissza váltok.jobb könnyebb gyorsabb az indulás az indulás.
2016. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanazt a szisztémát használom bringánál váltáskor, mint amit autóvezetésnél. El nem tudom képzelni úgy magam, hogy ne használjam a váltót. XC-zek, szóval ez teljesen alap.

Mindig csóválom a fejem, mikor látom a faékegyszerű embereket, hogy a legnehezebb fokozattal indulnak zöldre váltáskor, kiállnak, és teljes testsúllyal erőltetik az indulást. Nem esik le nekik, hogy a váltó pont ezért van ott. Aztán mikor kinyírják a hajtásláncot, és a szervizes eléjük tolja az alkatrészcsere költségeit, hisztiznek.

2016. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges..en is csak a szep szine miatt tettem fel xtr-t...
2016. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a Bakonyban élek, ezért alapvető.
2016. aug. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Váltó nem buliból van a bringán . Emelkedő az embert és a szerkezetet is leterheli ha sprint vagy közép fokozaton hajtják .
2016. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Városban nem szoktam én se, ha véletlenül oútivalmennék ott. Megszoktam a singlespeedet :P

De országútizáskor el nem tudom képzelni, hogy ne váltsak.

2016. aug. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
attól függ, hogy a Kiskunságban tekerek, vagy az Alpokban...
2016. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

"Szoktatok sebességet váltani kerékpáron?"

Én sosem. Mikor vettem a gépet, megkértem az eladót, hogy állítsa be a legjobbra, azóta úgy tekerem. Franc fog majd minden bukkanónál gépészkedni...

2016. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nekem elöl 3 fokozat van, hátul pedig 7.

Az a gondom a váltogatással, hogyha induláshoz lerakom a legkisebbe, akkor az annyira alacsony, hogy 3-mat, 4-et tekerek és még csak fél métert tettem meg..

És ha mondjuk 1/1-ről felrakom 1/7-be, akkor nincs semmi különbség, még mindig nagyon gyorsan kéne tekernem, hogy hajtsam is.

2/5 környékén van az, hogy már kicsit jobban tudom tekerni, de igazából már 10-15 km/h-tól a 3/5, vagy 3/7 a kényelmes, azaz a legnagyobb fokozat.

Tehát elindulás után egy-két másodperccel már szükségem van a legnagyobb fokozatra, így nem látom értelmét leváltani.

2016. aug. 14. 23:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!