Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megbízható bicikli márka a btwin?

Megbízható bicikli márka a btwin?

Figyelt kérdés

2016. aug. 15. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

A Decathlon sportbolt saját márkája. A MTB vázaik jó erősek, aluból vannak (nem gagyi acélcső), jók a varratok. A felszerelés nyilván butított, hogy olcsón tudják adni az alapmodelleket, de ár-érték arányban magasan verik a Galaxy, Koliken, GTX és egyéb value csodákat! Azokból 1 év alatt rozsdás tragacs lesz, ebből tuti nem!

Nálunk szinte az egész épület vett, régebben Rockrider (340/540/500 ilyesmi) volt ráírva, azokat is látom még gurulni! :-D Boldog is voltam, hogy szerencsétlen gyerekek nem halnak meg egy váztörés alkalmával!

Már 5-6eFt-ért van normálisabb sisak is, ha bicajt veszel dobj mellé egy neked megfelelő méretűt!

Láttam náluk pár 3szög alakú városi "csodát" első-hátsó teleszkóppal, na azokat azért felejtsd el.. :-D

2016. aug. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A Decathlon sajátja. Nagyban függ attól, hogy melyik modellt vennéd. Ugyanúgy megvannak a felső kategóriás gépeik, mint akármelyik másnak, és ugyanúgy van hitvány alkatrészekből összerakottja, mint a hangzatosabb nevű kelet-európai gyártóknak. A vázakat ugyanúgy keletről rendelik mint az összes többi gyártó, a kopó alkatrészek pedig ugyanúgy Shimano vagy Sram termékek.

Felénk sok márkab*zi elitista lenézi (mondom ezt Cannondale-lel a valagam alatt), a valóban hozzáértő külföldi szaksajtó pedig már nem egyszer a legjobb ár-érték arányú bicajoknak hozta ki.

Személyes véleményem az, hogy középkategóriától felfelé (mondjuk úgy 120k+) jó áron, jó felszereltséget kínál, rohadt unalmas dizájnnal. Ez utóbbi ízlés kérdése, sokan megcáfolhatják, sokakat elriaszthat.

Ha esetleg a rohadt elterjedt 60k-s montit néznéd... hááát... Azért a pénzért ami rajta van az nem rossz, a gond az, hogy ettől még egy jó bicaj sem lesz. Valódi mountainbike-os felhasználásra nem való, közúton keringeni vele megteszi. A legnagyobb gyenge pontja szerintem a szimpla falú felni.


Amiben viszont semmiképpen nem bíznék az a Decathlon szervize. Első utam egy rendes szerelőhöz vinne beállításra.

2016. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen mindent, nagyon jó válaszokat írtatok.
2016. aug. 15. 11:42
 4/10 anonim ***** válasza:
BTWIN 520 ami jó , írtam üzenetet .
2016. aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
meglepődtem, hogy ennyire pozitív vélemények vannak. én is btwint akartam venni, legtöbbször rossz véleményeket olvastam. szerintem attól függ, mire használod, és melyiket. hegyen lejönni és felmenni, keményebb terepre nem ajánlott. aszfalton, kerékpárúton, városi használatra jó. egy tókerülés vagy földút nem jelent terepet még. én is akartam ahogy írják a 60 kürüli montit, vagy a btwin original 300-at. aztán közbejöttek a dolgok, és március helyett csak júliusban tudtam bringát venni. addigra spóroltam még hozzá, és vettem egy GEPIDÁT 90 ért. tudom hogy nem a legnagyobb márka, de szerintem jobb mint a btwin, nem minden második embernek van ilyen, és nagyon jó. croos bringát vettem, vékonyabb a gumi, nagyon jól megy. aszfaltra felesleges a mtb.
2016. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9-es válaszoló , városi kerékpárok között azzal a felszereltséggel amit a BTWIN nyújt leköröz mindent . A ROCKRIDER 520 27,5 Sram és profi Shimano holmikkal van felszerelve akciósan 90 E-ért. A terepgumit lecseréli vékonyabbra , fixre teszi a telót és mehet betonon . A GEPIDA felszereltségét megnézném 90 E-ért , ez tényleg kíváncsivá tett nem a vita miatt kérdezem . Sajnos a jobb gépek 130 körül nyitnak , alap holmikkal adják és ülése rögtön cserés . Bírják azok a cuccok is de a takarékosság és kínálat nyer .
2016. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönök mindent.

Igazából most van egy hulladék 40-60 ezres noname mtb-om amit már illene lecserélni. Néztem ktm-et is, de szerintem, mivel a legtöbbet faluban és egy tónál lenne használva, ezért úgy gondolom hogy ez a btwin 520 is elég lenne.

2016. aug. 16. 22:56
 8/10 A kérdező kommentje:

Lemaradt:

Meg még a shimano cuccok és a tárcsafék+ ez-az megtetszett az 520- ban

2016. aug. 16. 22:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Mechanikus tárcsafékkel azért óvatos duhaj legyél. Nem feltétlenül erősebb mint egy fele ennyibe kerülő V-fék, ellenben sokszoros a szervizköltsége. Ha durva lejtőzéseket kerülöd, akkor azért valószínűleg kiszolgál. (Az angol változaton ugyanennyiért bezzeg hidraulikus van, hülye teavedelők, pukkadjanak meg)

Persze nem lebeszélni akarlak, 90-ért ez a gép még mindig nagyon kis patent ajánlat, csak mondom, hogy ezzel is kalkulálj.

2016. aug. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi a véleményetek a RR 520s ről?
2019. nov. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!