Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Wd40 bike degreasert ha...

Wd40 bike degreasert ha használok; befújom vele a kerékpár láncot, utána olajal is meg kell kenni a láncot?

Figyelt kérdés
Ha befújtam a láncot utána a szennyeződést ruhával letörölgessem? Vagy mi lenne a helyes megoldás?

2016. aug. 16. 23:55
 1/1 anonim válasza:
Nemrég újítottam fel Csepel bringámat. A lánc használható volt, de a lancszemeket összefogó szegecsek nem látszottak az olajsártól. Ezt komolyan mondom. Szörnyű volt. Először is fogsz egy rossz tepsit(nem lyukasat) vagy bármilyen tálat. Az a lényeg hogy a lánc összehajtogatva(érted mire gondolok? biztos ami biztos: elmondom: megfogod a közepénél és utána megkeresed újra a közepét az osszehajtottnak és újra osszehajtod). Miután ez megvan veszel 1 liter dízelt(ha dízeles a kocsid szerencséd) és beleöntöd a tálba, úgy hogy ellepje a láncot. Hagyod állni és aztán egy rossz foglefével lesuvickolod a piszkot. (Így olcsóbb mintha wd40-et használnál). De amit mondtál az is jó, csak fogkefével suvickold le, aztán jöhet a kinőtt póló (azaz letöröd a piszkot). És aztán leolajozod. És kész is. Használj kesztyűt, és vigyázz a szemedbe ne fröccsenjen a suvickoláskor a gázolaj. Sok sikert! Remélem Segítettem
2016. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!