Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti biciklisek! Tudnátok...

Országúti biciklisek! Tudnátok nekem mesélni pár helyzetet amikor gyors közlekedés közben majdnem (autó-bicikli) baleset lett a vége?

Figyelt kérdés

Nekem is van egy pár ilyen,amik számomra utólag nagyon izgalmasak voltak... sajnos nem jutott eszembe még a szezonban hogy minden ilyen esetet felírjak hogy hogyan tortent,igy az emlékeimre kell hagyatkoznom.


Például nagy ívben akartam bevenni a kanyart,ezert átmentem a szembe sávba is ( egy szinte kihalt úton,meredek lejtőn lefelé),de utána vettem észre hogy a következő kanyarban egy kamion fordul be.


Vagy mikor egy kamionos elkezdett előzni egy éles kanyarban és én meg pont az útjában voltam..:D


Hasonló sztorikat mesélne nekm valaki aki szintén bicikli sportoló?


2016. okt. 19. 20:41
 1/5 anonim válasza:
Biciklituran voltunk amikor valamelyikünk felborult . pont az ut fele esett
2016. okt. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egy vízsodrásra mentem rá egyszer lejtmenetben még a Kékesről lefele, alig tudtam magam megfogni a szalagkorlát alatt.


Városban már vagy kétszer kaptam gyalogost az arcomba kanyarodás közben...


Meg a kihagyhatatlan csatornafedős-majdnemkiveri a kezemből még anyám kormányát is helyzetek 😂

2016. okt. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer egy busz hátuljára kenődtem fel Pesten, elbambultam. :D Egyszer még 14 lehettem talán, rámnyitottak egy kocsiajtót, de nem estem el, csak az ujjaimat nyomta meg. Talán ennyi amiben más jármő is szerepet játszott, a legnagyobb esésemet eddig egy kutya miatt szenvedtem el, megijedtem tőle. Lassan két éve, de még mindig fáj miatta néha a vállizületem.
2016. okt. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Országúton erdőben a semmiből ugrott elém egy 6 éves kissrác, hirtelen kellett döntenem, hogy úgy lejtmenetben a kissrácot sodrom el, vagy kiegyenesítem a kanyart amiben vagyok és az árok...

3 napot voltam kómában 6 helyen törtem a 4 végtagom.

2016. okt. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Hú, annyi volt, hogy hirtelen eszembe sem jut.

Egyszer valahol Zebegénynél volt egy jó lejtő, megeresztettem a pacit, aztán olyan hetvenes tempónál látom, hogy az út egy harmincas táblával derékszögben befordul a vasúti sín alá. Na akkoriban még a jó kis Favorit fékpatkóim voltak, úgyhogy izomból tépve is maradt olyan 60 km/h a hetvenből, az aluljáróban a szembe jövő Wartburgot balról kerültem. Ha két másodperccel előbb vagy később találkozunk, frontálban telibe vertem volna.

Egyszer dobogókőről lefelé olyan nyolcvanas tempóval balkanyar felezőnél voltam az "ideális íven", aztán megjelent szembe egy Volvo 960, kábé ugyanennyivel felfelé, enyhén átlógva a felezőn. Mindketten rántottunk a kormányon, amennyit tudtunk, így csak a bal tükrét törtem le tőből bal könyökkel. Utána két órán át nem volt élet a bal karomban, utána meg napokig nem tudtam mozgatni, úgy fájt.

Egyszer figyelmeztetés nélkül lassító haverba futottam bele hátulról kb. ötvennel, kaptam rajta egy jobbos mandínert, húsz métert csúsztam az útszéli murván fekve, bringapedálba szíjazva, aztán megfogott egy fa, a bringa balról kerülte, én jobbról, úgyhogy a jobb térdemet behajtotta a nem rendeltetésszerű irányba.

Egy hét mankó és a mai napig porcleválásos a térdem. A fél hátamból még egy év múlva is jött a murva a bőröm alól.

Aztán egyszer, szintén hirtelen fékező haver miatt meg kellett állnom behúzott klipsz-szíjakkal és balra dőltem el, közvetlenül a szabálytalanul szembe előző autó (emiatt satufékelt a haver) kereke elé a fejemmel. Millimétereken múlott, hogy nem kente fel az agyamat a bitumenre.

volt még sok ilyen, de most hirtelen ezek ugrottak be.

2016. okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!