Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hányféle szélességben létezik...

Hányféle szélességben létezik országúti kerékpár felni?

Figyelt kérdés
Most szembesültem vele,hogy az első és hátsó felnim szélessége nem egyezik meg,így a gumit nem tudom a hátsó kerekemre feltenni. Hányféle felniszélesség létezik? Nekem 700 (622) x 23-as gumijaim vannak itthon,de azt a hátsóra sajna nem tudom feltenni,mivel annyira keskeny a felni.
2016. okt. 31. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
az nem letezik....valamit nagyon elbaxtal...
2016. okt. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát pedig hidd el,hogy létezik. Ez a felni jóval keskenyebb,mint a másik. 700x20-as gumi volt rajta és az is elég rendesen feszült rajta,kvázi ennél szélesebb biza nem megy rá fel.
2016. okt. 31. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem értem a problémádat... 13 mm a legkeskenyebb felni, országútikon rendszerint az szokott lenni. Itt egy mérettáblázat egyébként, hogy milyen felnire mekkora szélességű külső való: [link]


Igazából pont fordítva szokott előfordulni a probléma, hogy túl széles a felni, így nem "ül" elég mélyen a gumi pereme.


Lehet, hogy valami speciális pályakerekek?


Vagy lehet, hogy 27es a felni? Régi országútinak mondott túrabiciklik szabványa, ami 630 mm igazából, tehát nagyobb, mint a 28as.

2016. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
DIN 622/700C van ráírva a felnire,van még ott egy ET felirat,de azt sajna nem tudom elolvasni,tán 13 van még odaírva,ami a felni szélességére utalhat. Erre akkor milyen gumi kellhet? Egyszerűen túl nagy a 700 (622)x23-asom rá,átesik rajta. Nem értem,de komolyan.
2016. nov. 6. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!