Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik hogy egy bodyscanning...

Létezik hogy egy bodyscanning rendszerrel beállított kerékpár (amit a profi versenyzők is használnak) úgy rossz ahogy van?

Figyelt kérdés

Az van hogy az új bringám (már nem annyira új, vagy két hónapos) sehogy se jó. Akármit állítok, akármit cserélek nem jó. Már cseréltem nyerget3x, markolatot, stucnit, mindent ezerszer állítottam, sehogy se jó. Minden rossz. Fáj a seggem fáj a karom fáj a lábam fáj a csuklóm stb. Mindegy mit hogy állítok mit mire cserélek, akkor is szar.


Na elvittem a profi bringások által is használt bodyscanning system-es beállításra.


[link]

Pofára esés: semmin se kellett módosítani minden úgy jó ahogy van (azért mégse vagyok totál hülye úgy tűnik). Jó a vázméret jó a hajtókar hossz a nyeregmagasság stb stb.

Minden jó, az egész bringa mégis halál kényelmetlen. Minden szar rajta. Minden kényelmetlen.

Ja és nem épp egy teszkós bringa:

[link]



Ötlet?


2015. júl. 28. 08:24
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
Milyen volt az előző? Mert lehet, hogy állatira beleszoktál az éppen nem ideális testhelyzetbe és most fáj az átállás.
2015. júl. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak is lehet igaza, másrészt meg ha csak arról van szó, hogy a biciklizés végére fáj mindened, akkor az is lehet, hogy túlvállalod magad az edzettségedhez képest, így a végére már fáradt vagy és pl. a súlyod túl nagy része esik a nyeregre, ezért megfájdul a feneked.
2015. júl. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyenge vagy de ami a nagyobb baj hogy 4kilóèrt deore váltós kellyst vettèl amiből arra következtetek ,hogy fingod sincs arról milyen egy jó gèp.
2015. júl. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a kerekparozas a Te sportod? Millio mas mozgasformak is vannak, amik talan jobban fekudnenek Neked.
2015. júl. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Krisz85 ***** válasza:

Poén, amikor elkezdtem bringázni Én is el akartam vinni bodyscanningre, meg biomechanikai 3 órás beállításra, de halogatom még mindig és jó okom van rá.


Szerintem Nálad ott van a gond, hogy egyből elvitted beállítani, egyrészt ha nem bringáztál előtte akkor a hajlékonyságod /pláne ha nyújtasz tekerés után rendesen/, fénysebességgel javul, nekem pl két hónap után már alacsonyabbra lehetett venni a kormányt, annyit sikerült a comhajlítóimon és az alsó hátamon is nyújtani, tehát folyamatosan változik, a profik van hogy fél évente , extrém esetben kéthavonta mennek beállításra, nem véletlenül, nyilván egy amatőr nem milliomos ember ezt nem teheti meg, de nem is szükséges, egyébként a biomechanikát is úgy vállalják pl a sportlabornál, hogy vissza kell menni "kontrollra" és finomhangolásra.


: a beállításokon azért sok múlik, de akkor tuti valami rohadt nagy gixer van ha :


- zsíbbad a tököd szó szerint a nyeregben, fáj és nem tusz megülni rajta már 20 percet sem, akkor tuti valami rossz beállítás van, vagy nem jó szélességű a nyereg, e ezt is akkor érdemes változtatni ha már betörte a segged, mert lehet csak ennyi a gond, nem érdemes azonnal cserélni, ezért lutri a nyeregtesztelés is, elviszel egy nyerget egy hétre, max akkor tudod leszűrni ha ráülsz és kapásból két órát tekersz rajta úgy hogy minden ok és egyszer sem álltál ki a nyeregből, akkor azt azonnal Vedd meg!!! habozás nélkül! sőt, szólj nekem , veszek én is :-)


- fáj a csuklód, zsibbad a tenyered, az újjaid.


- fáj a hátad, nyakad, térded, bokád


ha ezeket tapasztalod, akkor valami nem ok, de lehet már a stucni hossza , vagy a vázméret sem jó, illetve hozzá kell szoknod, hogy pl támasztod magad, meg kell erősödnie az izületeknek is, és a tartó izmoknak, persze ha előtte nem tekertél, ha igen, akkor viszont tényeg egy rakás sz...


azt viszont tudnod kell, hogy az ilyen perfect fit stb rendszereket sokszor versenyzőorientáltan állítják be, abból kiindulva hogy van egy alu sz.r edzőgéped amivel nyomod kényelmesen, a vitrinből meg kiveszed a karon csodát évi 8 x 10x a versenyek alatt és csak kibírsz rajta 4 5 órát adrenalin meg egyebek, nyilván túlzok azért, de ezt sem tartom elképzelhetelennek, a sportlabnak volt egy cikke, hogy azért sok kényelmet fel kell áldoznia annak aki versenypozicióban akar ülni egy bringán sajna.

2015. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!