Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Tolvajkergetők már egyáltalá...

A Tolvajkergetők már egyáltalán nem létezik?

Figyelt kérdés

Bármelyik városbeli alcsoportuk működik még? Főleg a debrecenire volnék kíváncsi. Azért kérdezem, mert a város egyik legjobb kollégiumában lakom (Campus Hotel) és a hírekből értesültem, hogy már vagy 2-3, egymáshoz időben közeli alkalommal kb. 5-6 bringát emeltek el az épület előtti szabad tárolóból az utóbbi 2 héten. Eddig ilyen gyakorlatilag nem fordult elő.


Az én keróm megvan, én a garázsban szoktam tárolni, és amúgy is betartom az alapvető lakatolási szabályokat-mert itt is a ceruzabél vastagságú, sodort acéllakatot használó, első kereket lelakatoló bringák tulajdonosait károsították meg elsősorban. De azért félelmetes. Amikor kérdezik otthon, hogy milyen itt, mindig elsősorban a közbiztonságot emelem ki. Kondipark, unibike (olyan, mint a Bubi), kerószervizes cölöpök közterületen, szép park stb. Ez az én városomban, ahol az utolsó leszögezetlen (és sokszor a még leszögezett) vasdarabot is elemelik és mindent összevandálkodnak, lehetetlen volna. Ráadásul úgy tudtam, itt Debrecenben működött velük legjobban a rendőrség. Itt volt elég sok sikeres akciójuk, visszaszorították a lopásokat. Ráadásul, amint mondtam, ez egy jó koli, kamerával, jó helyen, bent a városban, nem egy sötét, kihalt valami a város peremén. Ez elég nagy arculcsapás volt így nekem.



2016. nov. 12. 20:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a feljelentések megtörténtek, elmondásuk szerint a rendőrség "passzív".
2016. nov. 12. 20:15
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán a polgárőrsnél, vagy valamelyik rendőrösön kérdezz utánuk! Én is régen hallottam róluk!
2016. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Már nem. Tomcat abbahagyta az egészet, mikor egy drogos tolvaj miatt leültették. Egyrészt elege lett az egészből, hogy itt a tolvajnak csak jogai vannak, aki fellép ellenük, az meg büntetendő; másrészt nem akarta, hogy miatta illetve az egyesület miatt a többiek is szívjanak. Így inkább megszüntette. Lehet, hogy egyes helyi csoportok valamilyen szinten aktívak maradtak, de nem mint Tolvajkergetők.
2016. nov. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Tolvajkergetők hivatalosan már nem léteznek, de a debreceniek felszerelése még biztos megvan. Írj nekik FB-n, de sokat nem tudok ígérni.
2016. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Írtam, látták, de nem válaszolnak :/ Annyira már nem tűnik aktívnak az az oldaluk sem.
2016. dec. 7. 09:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, ez bizony lehet... Ez esetben fordulj a rendőrséghez, és kérdezd meg, van-e már olyan technikájuk az évi sokszázmilliárdos büdzséből, mint nekünk volt pár tízezerből, amíg ki nem találták, hogy az rossz.
2016. dec. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!