Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a 26-os külső MTB kerék...

Ha a 26-os külső MTB kerék egy helyen kidudorodik az a belső, a felni vagy a külső gumi hibája miatt van?

Figyelt kérdés

Deformálódott a külső?


Kiugrik a külső egy 10cm-es íven a felniből, olyan 3-4bar körül.



2016. nov. 30. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szakadt meg ? Engedd le és szereld szét tedd fel alaposan mozgatva , óvatosan fújd és nézd hogy alakul . Tré minőségnél előfordul vagy szálszakadásbál . Felninél ez érdekes hiba lenne .
2016. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tothp ***** válasza:
esetleg egy kis szappanos vízzel dörzsöld végig a gumi peremét, hogy könnyebben helyreigazodjon felfújáskor. vigyázz, hogy a belső se csípődjön be. Ha így sem jó, akkor a gumi lesz a hibás.
2016. nov. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"A gumi lesz a hibás." Melyik? :) Külső? Belső?


Leeresztettem, kicseréltem egy vadi új belsőre, ezzel már kevésbé dudorodik ki, de kidudorodik. A külső új, de pár hónapot sütötte délelőttönként a nap, mer olyan büdös szaga volt, hogy ki kellett tenni az ablak elé, hogy kint szellőzzön.

2016. nov. 30. 19:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul 5km-t defekttel kellett tekerni kétszer is :) Nyilván jót tett neki.
2016. dec. 1. 02:50
 5/8 tothp ***** válasza:
A külsö, természetesen. 5km defekttel tekerésnél meg biztosan az a rossz
2016. dec. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajna megint dobott egy defektet, szóval élt kb 2 hetet az új külső. Akkor csere.
2016. dec. 1. 06:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a 10km defektes tekerés biztosan nem használt,ezt a későbbiekben mellőzd.

Egy defekt javitó nem ártana neked...

Azt mondom hogy létezik olyan eset,hogy a belső valhogy roszul illeszkeďik a felnibe,és felfujáskor kidudoritja külsőt,olyan mintha le akarná tolni a felniről (ha neked is ez van)akkor engeddle a gumit és lassan fujdfel a gumit miköben mozgatod(helyezed)

2017. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta már lecseréltem a külsőket is, igaz nem használtam a bringát.
2017. ápr. 3. 03:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!