Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Régi típusú hajtókar leszedése...

Régi típusú hajtókar leszedése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy régi kerékpár, amelynek le akarom venni a hajtókarjait. Bal oldali rögzítőcsavart eltávolítottam, hogyan tovább? Nincs "ék" a jobb oldalon, ezért nem igazán értem hogyan kellene szétszedni károsítás nélkül. Köszönöm a segítséget! :)


[link]

[link]

[link]



2016. dec. 14. 00:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Jol láttam,van menet a baoldali hajtókar belsejében?

Ha igen akkor vegyél hajtókar leszedő szerszámot.

Azt pedig értelemszerűen használd.

2016. dec. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2016. dec. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tothp ***** válasza:

Nem mernék rá megesküdni, de szerintem itt a leszedett hajtókar oldali csészét kell letekerni. És a másik oldali kijön tengelyestűl.

Olyasmi rendszer lehet, mint a mai Ztengelyes BMX-ek (csak persze ott sokkal nagyobb a középrész)

2016. dec. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem Thompson-csészés.

Olyan, mint ez, csak lánckerék oldal egyben van a tengellyel és a másik oldal négyzetkúpos:

[link]


Ha a bal oldali hajtókart leveszed a fentebb jelölt hajtókar-lehúzóval (érdemes lenne a hajtókar belső menetét lemérni, mert nem biztos, hogy Shimano méret!), akkor a tengelyről kontraanyát és kónuszt levéve lánckerék felé ki tudod húzni a tengelyt.


Mai napig kapható hozzá új komplett csapágy, a beütős csészékkel együtt.

De már létezik ilyen monoblokk is, csak akkor ugyebár a mostani hajtókarokat is cserélned kel, mert ugyebár egyben van a tengellyel a lánckerék oldali hajtókar.

2016. dec. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!