Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bukósisak és a biciklis...

A bukósisak és a biciklis kesztyű mire jó?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 09:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
arra hogy megvedd, és jól járjon az eladó:) különben meg idióta fejed van a sisakban, a keztyűd meg 1 hét után olyan büdös mint a 2 napos sz*r. szerintem nem jó semmire
2010. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A bukósisak(rohambili) arra hogy ha esel, védje a fejedet. Mondjuk ez a nevében is benne van, de mindegy... Én fel nem venném, annyira hozzászoktam hogy fehér sapka vagy anélkül, de senkit nem beszélnék le róla, mert ha valaki megszokja, úgy biztonságosabb.


A kesztyű meg azért, hogy ne törje fel a kezedet a kormány, hosszabb tekerések során. Mondjuk nekem hetekig tartó napi 100 km-es tekeréseknél sem szokta, sőt az első néhány nap után alkalmazkodott a kezem, nem kellett semmiféle kesztyű. Ugyanakkor akik tekernek 10 km-t már megvesznek minden szart, így a kesztyűt is, a legdrágább bringás ruhát, sisakot, stb., hogy ők aztán mekkora nagy kerékpárosok, szóval náluk csak dísznek van...

2010. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A sisak arra, hogy esésnél lehetőleg ne folyjon szét az agyad az aszfalton... a kesztyű meg nem azért kell, hogy ne törje ki a kormány :-DDDD ááá :-DDD hanem hogyha esel, akkor bátrabban csúsztatod végig a tenyered a földön...
2010. máj. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Előző hozzászólóval egyetértek. Nem azért kell a kesztyű, hogy ne kezdje ki a kezedet, hanem amikor elesel, akkor általában (legalábbis az emberek többsége) a kezével próbálja tompítani az esés erejét, vagyis azt teszi le először, na már most, hogyha ezt kesztyű nélkül csinálod 60 km/h nál, legyen az közút vagy főút, nem lennék a kezed helyében... Bukósisakról meg annyit, hogy lehet "hülyén" nézel ki benne, de amikor szintén itt is eltanyálsz, és mondjuk nem 10km/h sebességnél, akkor szar érzés ha bebaszod a fejedet, vagy nekimész a fának stb... Aki azt hiszi, hogy ez a két alapfelszerelés hülyeség, az így járt. Nem viccből hordanak az emberek ilyeneket!
2010. máj. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


[link]


Mi lett volna, ha bukóban történik?

2010. máj. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A 3. hozzászóló vagyok... nekem esésnél egyszer ért csak le a fejem, akkor se olyan nagyon és csak azért, mert jeges volt az út a kanyarban (nem volt időm jól esni) és egy pillanat alatt kiszállt alólam az országúti bringa (hóban is elmegyek vele :-D... állat vagyok, bár olyankor inkább monti).


És már volt olyan, hogy 50-60-nal zanyáltam, még átmentek rajtam ketten (országúti-) bringával (verseny volt) és még be tudtam simán fejezni a versenyt.


Egyébként a bringás kesztyűnek nem is baj, ha kőkemény attól, hogy folyamatosan átizzadt, meg ilyenek... jobban bírja úgy, mint egy új :-D


Tényleg... aki kesztyű nélkül nagy tempónál esik ilyen miliméteres kavicsokkal teli úton, az mivel szedi ki a kis kavicsokat a lábából-karjából, ha a keze is tiszta tré? :-D

2010. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Jaa... de amúgy sisak és kesztyű mindig rajtam van. Hiába tudok jól esni... de ha pont úgy esek, hogy ott jön egy fa, vagy padka, vagy akármi?
2010. máj. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Hát igen, én sem vettem még sisakot, de a fenti oldalon bemutatott képek és történetek alapján asszem én is rászánom magam, mert valóban életet menthet.
2010. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

Én sose hordtam Bukosisakot Xd.ÉS Már Évek ota Biciklizek.

Amugy Meg 2X szer estem el életemben.De kb 4 éve nem estem el azért ez már valami és mindenap biciklizek.

2010. jún. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
Ha több évet biciklizett is valaki esés nélkül, nem jelenti azt, hogy akár ma vagy holnap ne érje olyan baleset, ahol a feje is súlyosan sérülhet. Ez önhibán kívül is történhet, mondjuk egy autós hülyesége miatt, vagy a kerékpár hirtelen meghibásodásából. Általában senki nem gondol arra, hogy őt nagyobb baj érheti, mégis közülük sokan halnak meg az utakon.
2010. jún. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!