Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpár típust ajánlot...

Milyen kerékpár típust ajánlotok túrázásra?

Figyelt kérdés
Hosszú távú túrázásra kell. Lehessen pakolni rá rendesen (sátor, táska...stb.). Aszfaltos úton és közepesen nehéz terepen (füvön, kavicsos úton, sárban) is használnám. Vagyis nem elég az, hogy sima földúton elmegy. Hegyi túrázásra is alkalmas legyen, magyarul tudjak aszfalton és terepen is felfelé tekerni vele. Nyilván nem akarok trükközni és ugratni vele, szóval nem freeride és downhill gép kell. Nem tudom, hogy melyik bringa típus ez, talán cross vagy enduro?

2017. jan. 13. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

pénztárcád szabja meg...


Nekem egy sima Schwinn Csepel Ranger-em van...

2010-es modell, került 50e-be és ráköltöttem még ennyit kb.


Nem a leggyorsabb az tuti, 18-20km/h átlagom van vele kb.

de ez elmegy mindenhol, és kegyetlenül meg szoktam pakolni :D

kell hozzá combizom.


ezzel nem félek, hogy mikor esek pofára.

virsligumissal estem már akkorát, hogy csodálkoztam, hogy nem tört el a karom (valszeg a gyerekkori sok kecsketej ivás megmentett)


Szóval én maradok ennél a hagyományos montinál :)

2017. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
hosszú távon az acélvázat részesítem előnyben az aluhoz képest, mert sokkal kevésbé adja át a rezgéseket a rugalmassága miatt, míg az alu szétráz :(
2017. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Terepen alapból szét rázza az embert a bringa...

ott a 12-13km/h tempót szoktam nyomni


hozzá kell szokni, nincs mese :P

vagy teleszkópos bringát venni de az + súly

2017. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De akkor most montain bike legyen? Első teleszkópos lenne mindenféleképpen, az a minimum, hogy legyen első teló. Hátsó teleszkóp szerintem nem kell. Acél vázat azt megfontolom, nem zavar, hogy nehezebb.
2017. jan. 14. 08:22
 5/16 A kérdező kommentje:
* sima montain bike
2017. jan. 14. 08:22
 6/16 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján cross/crosstrekking típus kell neked. Ezek jók hosszútávon aszfalton és maximum középnehéz terepen. Lehet terhelni őket rendesen, általában mindegyik vázára két kulacstartót is fel lehet szerelni, szóval tényleg hosszútávú bringázásra van.

Az enduro már jobb terepen, trükközni és ugratni is lehet vele, de az pedig aszfalton nem annyira jó hosszútávon.

2017. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Figyelj szerintem tényleg tök mindegy, hogy milyet veszel :)

számolj vele, hogy még utána is kell rá költened.

Pl. egy jó csomagtartó táska 10e felett kezdődik

kezdetben vettem egy sima tesco-sat 4e-ért anno, aztán az első nagyobb túrámon szépen szétszakadt és még úgy kellett vele hazatekernem 140km-ert :)

Aztán vettem egy Kelly's-t 13e.-ért

Váztáska szintén Kelly's és az is 3-4e körül volt.


Aztán ott van még a többi kérdéses dolog a bringával kapcsolatban...

Én hamar lecseréltem a monoblokkot egy komoly Schimano monoblokkra

lecseréltem a műanyag sárvédőket fémre

+ az apróságok: lámpák, km/h mérő, kulacstartó+kulacs, kormányszarv

ha nem jó a nyereg akkor azt is cserélni kell


érdemes az összes csavart átnézni mert általában puha szarokat tesznek még a 100-200e forintos bringákba is...

egyszer erősen meghúzod és annyi a menetnek


ezeket is érdemes mind kicserélni jó minőségű acél csavarokra + viszek is magammal tartalékba


Szóval összegezve, akár milyen bringát veszel még fogsz rá költeni pár 10e forintot a vételáron felül.


És akkor még nem is említettük maga a túra cuccokat (ha még nincs)

sátor, matrac, hálózsák, gázfőző stb stb.


Ha mondasz egy összeget körülnézek kiváncsiságból neten, hogy milyen bringák vannak :)

2017. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja és még kihagytam a szerszámokat :)

Hosszútávú túrára azért kell egy pár szerszám és azokból sem árt jobb minőségűt venni, szóval a szerszámokra is nyugodtan lehet számolni úgy 10e forinttal :P

2017. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ami a túrázás részét illeti a dolognak. Már régóta nyomok hegyi gyalogtúrákat, külföldön is, télen-nyáron is. Szóval PROFI (nem 20.000 Ft-os... ) sátor, matrac...stb. az van.


Olvastam most pár dolgot a bringatípusokról. Sincere Fistnek igaza van, cross bringa lenne a jó nekem.


Olyan 200.000 Ft-ot szánnék rá. Nem kell professzionális versenyzésre szánt bringa, de azért ne is egy gyenge középkategória legyen.

2017. jan. 14. 11:49
 10/16 anonim ***** válasza:

200.000-ból már tudsz venni egy viszonylag jó bringát

én a helyedben 150e-ért vennék a maradék 50-ből meg kicserélgetném rajta/benne a kétes alkatrészeket + még ugye kell rá pár dolog amiket fel is soroltam...


kihagytam a felsorolásból még a visszapillantót és egy jó fém pedált :)

2017. jan. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!