Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek nem ciki dirt...

Szerintetek nem ciki dirt biciklivel járni?

Figyelt kérdés

Elszeretném kezdeni a sportot, és nekem olyan gáznak tűnnek ezek a bicajok. Alacsony nyeregmagasság, gyerekesen csicsás stílus. 22 éves vagyok. Lehet azért gondolom ennyire cinknek, mert annyi ilyen papagáj kölyköt láttam menőzni ilyen biciklivel, emiatt is szerintem teljesen szánalmassá vált ez az egész sport. A másik kérdésem pedig az, hogy gyakorlatilag miért szűnt meg ez a sportág gyakorlatilag majdnem teljesen? Testbike-on 2010 előtti freeride kerékpárból 196 van, 2010 utániból pedig 1. Nyilván ez nem egy pontos arány, de azért nagyjából jól mutatja a helyzetet. A másik, hogy ez egy technikai sport, nem? Hát akkor meg miért ilyen drágák az ilyen bicajok? 150-200 ezres dirt bicajokba, bocsánat, dirt jellegű bicajokba (konkrétan ezt nagyon sok helyre odaírják) miért raknak 15 ezer forint sr xcm teleszkópot? Nézegettem, 6-7 évvel ezelőtt 150 ezer forintért már egy teljesen használható dirt bicajt vehetett az ember Marzocchi teleszkóppal. Most meg költsön az ember 300 ezret egy használható biciklire? Egy viszonylag faék egyszerű bicajról van szó. Elég bele egy sebesség, gyengébb fékrendszer, és egy rugós teleszkóp, abban sem kell mindenféle állíthatási lehetőség. Ja meg legyen az egész szerkezet strapabíró. Ez se olyan nagy kihívás, hiszen ha nincs rajta váltórendszer, és csak egy tárcsafék van hátul, az szerintem legalább 2 kg spórolás. Azért ez nem egy fatbike, aminél minden egyes fölösleges grammot el kell tüntetni, hogy egyáltalán súlyra megközelítsen egy belépő szintű cc bicajt.

Remélem nem estem túlzásba, a régen minden jobb volt effektus azért nálam is előjöhetett. De azért valamennyire igazam van, nem?


2017. jan. 17. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Közlekedni váltónélkül szar dolog vele, de részemről és itt székesfehérvárról és pécsről tudok nyilatkozni, nincs gyorsabb közlekedési eszköz városon bellül, mint egy dirt/street bringa... se méter magas korlát se semmi nem áll az utamba, én 5-ös lépcsőt, de ismerek olyat aki 6-7est is felugrik bunnyval...

És hogy 6-7 évvel ezelőtt miért volt minden olcsóbb?

Mert egy amerikainak 1dollár jóformán ugyan annyit ért, mint ma... nekünk viszont csak 195ft körül volt az ára, ma meg 290körül... persze a fizetéseink meg szinte semmit nem változtak...

2017. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Járni ciki. Rendesen használni nem az.

Ha sík vidéken lax akkor nem gond a váltó hiánya. De Budapeste budai oldalán azért lehet vele szopni.

A technikai sportok mindig drágák. Amit írsz azt egyszerű leirni megvalósìtani nem az. Van olcso erös de kőnehéz,erős könnyű de drága, de olcsó erös könnyű váz nincs.

Az álltalad írt dirt jellegű bringa az pedig dirt jellegű de nem arra való attol hogy ráírják meg úgy nézki nem lesz az. És felhasználok 100% soha nem fog vele 3-4lépcsönél többet leugrani. Nemhogy egy dirt soron végig ugrálni. De mondjuk az nem közlekedés...hanem sportolás. Nem árt az első fék sem mert megbüntet a rendőr.világitás nappal hanyagolható de csengő az nem :).

6-7 éve 150 ezer többet ért mint ma. A fizetésünk viszont nem változott ügy mint az infláció.

2017. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!