Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 10-20 éves mtb típusokat...

10-20 éves mtb típusokat tudnátok mondani, amiket esetleg már nem is gyártanak?

Figyelt kérdés

Outizom és nem vagyok jelenleg eleresztve valami sok pénzzel, de szeretnék nyárra most venni egy mtb-t pár erdei túrához...

Minél olcsóbban szeretném megúszni, mivel outizom, így azt tudom, milyen típusú/márkájú/felszereltségű outit érdemes venni olcsón régit, de mtb-kről fingom nincs... szóval aki benne van a témában, adhatna pár támpontot.



2017. febr. 7. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom a fészen az 'Országúti/vintage montis _moderált_ apróhirdető" csoportot, ott 20-50 ezer körül szoktak lenni ilyesmik. Én egy CrMo vázas merev villás montit bennék Deore LX vagy XT szettel, kanti fékkel. De akár a fenti kérdést is beírhatod.
2017. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem probálkoznék 10-20éves acél vázakkal.

De egy 10+éves megkímélt alu az elmegy. Nekem is van 15éves és prima.

Az egy merida kalahari 590.

Még a rövid életű "shotgun tubbing" elötti utolsó széria volt.

Amikor meg kocogtatod a vázat hallani hogy van benne anyag.

2017. febr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az acél hajlik, az alu törik. Egy 10+ éves acélról meg lehet mondani szemre, milyen állapotban van, az alunak meg csak a fényezéséről.
2017. febr. 11. 15:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Leszámítva persze a rozsdát, az max szemcseszórásnál derül ki sajnos... de úgyis az lenne az első
2017. febr. 11. 15:52
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Azért egy jó Cro-Mo váz örök darab. A 15-20 éves aluvázak már az életciklusuk végén járnak. Az alumíniumvázat nem örök időkre tervezték, a '90-es években, amikor kezdtek terjedni, a technológiájuk sem volt olyan kiforrott, mint ma. Szóval csak óvatosan az aluval...

A magam részéről egy minőségi acélparipára szavazok, ezeket fillérekért be lehet szerezni. A klasszikus, amerikai tervek alapján 4130-as Tange csövekből Tajvanon gyártott vázakkal szerelt gépekkel nem lesz gond. Kona, Marin, Jamis, Kuwahara, GT... és még rengeteg fajta van. Azért általában a felszerelése is sok mindent elárul. STX, LX, XT szetteket nem szoktak gagyira szerelni...

2017. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!