Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vélemény? (országúti)

Vélemény? (országúti)

Figyelt kérdés

ő lett a kiszemeltem.

megér ennyit ?

[link]


2017. febr. 8. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Használt karbonnal óvatosan... bár maxi-bike általában nem átbaxós...

Az, hogy megér e ennyit...ha szigotúan alkatrész szempontból nézzük, akkor szerintem megérheti... ha úgy mint bicikli, akkor volt nekem 800.000res lovam is, de most anyagi okokból egy 20 éves acélvázas bianchi kecskén lovaglok amit 40.000 ért vettem... + ebay en beszereztem olcsóért egy dura ace szettet... és azt kell mondjam, nem igen tapasztalok különbséget.. optikailag csúnyább, kicsit jobban ráz... de feszített tempójú bolyos balatonkör alatt nyáron semmi hátrányát nem éreztem haverok gépei ellen...

2017. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Új Rose-t néztem még. Pro Sl-t 105-el. 1100 €

Nem tudom melyik lenne a jobb választás.

2017. febr. 8. 12:27
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Karbon esetén én az újra szavaznék.

Amúgy az öregedő karbont könnyű lebuktatni, ha a bringát oldalra megdöntve a középtengely finoman megtaposod oldalra és nagyon rugalmasan nyeklik a váz, akkor már tele van mikrorepedésekkel.

Az első villa öregedése nem bukik le ilyen könnyen és az csúnya bajt csinál, ha törik, én igazán attól félnék használtan.

Amúgy gyönyörű a ló, ha a váz jó szőrben van, megéri.


Én mégis inkább a Rose féle lovat venném. A 105 szett kicsit nehezebb egy Dura-Ace vagy Ultegra szettnél, de szerintem, ha csak nem vagy valami hiper-pro versenyző, ugyanúgy teljesít minden igényt.

2017. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha igy lenne hogy oldalrol taposva nyeklik, akkor az a festesen-lakkon is eszreveheto lenne...

sooot...sokszor ami repedesnek tunik az igazabol csak a festes-lakk repedese pont a karbon rugalmassaga miatt..

2017. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

"ha igy lenne hogy oldalrol taposva nyeklik, akkor az a festesen-lakkon is eszreveheto lenne..."

Hát, nem mindig. Ha igen, akkor a középcsapágynál a láncvilla-csatlakozás körül szokott látszani.

De a festékrepedés nem mérvadó.

Gyakran a lakk merevebb, mint a váz és még jó vázállapotnál is lehet repedt.

Egy túlhúzott monoblokk-csészével is megjelenhet kis lakkrepedés.

2017. febr. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És ha van rajat dísz réteg az alatt is lehetnek vidám repedések azt csak akkor látod ha szérttört alattad...

Én nem vennék használt karbont...max ha nagyon fiatal:tavalyi.

2017. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!