Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Áttfesteném, de hogy?

Áttfesteném, de hogy?

Figyelt kérdés

Nah szval van egy bmx-em és áttszeretném festeni.

Hogyan kezdjek neki??Talán lekell csiszolni a mostani festéket vagy hogyan??Kérlek segitsetek!!


2010. máj. 10. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
elviszed valakihez, aki homokfúvással leszedi a festéket (autófényező)....
2010. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen muszáj lecsiszolni a mostani festékréteget csak akkor, ha bomlott, "feltülemkedő", rozsdás. Ha nem szeretnél túl sokat rákölteni akkor próbáld meg a fújós dolgokkal (nem jut eszembe mi a neve, amivel graffity-zni szoktak), óvatosan, megfolyás mentesen. De érdeklődhetsz festékboltban is, nagyon segítőkészek. Úgy gondolom csinálhatod ecsettel is, amit megveszel festéket elég sok infó van rajta. Javaslom a higítási arányt és a fedőréteg információkat olvasd el előtte. Szerintem bátran neki kezdhetsz, jó kis délutáni program.
2010. máj. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
ŐŐŐhm sztem meg nagyon is le kell csiszolni mert ha simán ráfújod akkor ha sprayvel akarod akkor lerepedezik szval nem kell teljesen a fémig csiszolni csak halványra meg érdesre h tapadjon és ne tűnjön ét a következő színen:)Énis átfestettem és így csináltam és nagyon jol néz ki csak szed szét a bicót minden darabot szedjél le róla vagyis a vázrol xD és csisz és ködöléssel vidd fel a festéket ne ijedj meg ha elsőre nem fog eltűnni az előző szín és kb 4.-re már el tűnik de mindig ködölj és várj egy kicsit aztán jöhet a következő éteg és ... aztán vársz még 1-2 napot nekem 2 napig száradt ez végülis festéktől függ vagy minőségtöl és összerakod és mehetsz büszkén a kocsik közt ;)
2010. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

homokfúvás: ez a bonyolultabb része

festés: 1. alapozó (1500 ft kábé) általában matt és fehér

úgy fújod fel, hogy messziről és finoman az első réteget, majd vársz negyed órát, ha szépen csinálod 4-5 réteg kijön egy flakonból, ez csak az alapozó, utána jöhet a szín, vedd meg a színt, akármelyik jó, és szintén 4-5 finom rétegben (vársz a száradással) feltolod...


most jön a lényeg: pl obiban kapható, én a közvágóhídinál találtam: prevent keréktárcsa lakk, színtelen!

lent van a mozgójárda melett az autós cuccoknál, gyönyörű!!! áttetsző csillogó, és kemény bevonatot képez, üzemanyag, és oldószerálló. Ebből két dobozzal vegyél.


Összesen 5 ezer körül fog forogni a dolog, de ezek nagyon vékony bevonatok amúgy és ezzel a lakkal nagyon tartóssá tehetőek.

2010. máj. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!