Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Autósok miatt veszélyes a...

Autósok miatt veszélyes a biciklizés?

Figyelt kérdés

Már régóta nem bicikliztem,de most újra elszeretnék kezdeni kerékpározni.

Sok autós elég agresszívan vagy bénén vezet.

Ennek tekintetében mennyire veszélyes biciklizni?



2017. ápr. 22. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem veszélyes. Körültekintően közlekedj,legtöbbször az "okos enged..." hozzáállás a leghelyesebb.

2017. ápr. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sok tré arc leszorít és indexet sem használ , gyalog tolod a brinyót átkelve a zebrán előtted hátad mögött elhúz . Besodródik a kanyarba , mobilozik félkézzel stb . Van köztük sok profi is . A szabályokat neked jobb ha betartod és utána nézel a kétséges dolgoknak . De a cangások is trógerek út közepén teker se felszerelés se karbantartott vasakkal se karjelzés stb .
2017. ápr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alex Fly ***** válasza:

Ahogy mondani szokták: a közlekedés veszélyes üzem. Járműtől függetlenül. Természetesen beleértve a kerékpárt is. De nem kell túlreagálni a dolgot: az utóbbi időben szeretik eltúlozni a kerékpározás veszélyeit; holott a tények mást mutatnak. Ahogy egyre többen kerékpároznak (az utóbbi 10-15 évben megtízszereződött a számuk), úgy lesz egyre biztonságosabb (Safety in number).

Ha az ember ismeri és betartja a KRESZ szabályait, illetve pár dolgot észben tart, akkor nincs gond (nagyon ritka az a gépjárművezető, amelyik direkt balesetet akarna okozni).

Néhány jótanács:

[link]

2017. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A sebességkülönbség miatt veszélyes szinte mindig, ez okozza a feszültséget is. Sokat tekerek egy nagyvárosban, az a tapasztalatom hogy ha odafigyelsz, kellően magabiztos vagy akkor nem történhet nagy baj. Persze néhány idiótát mindig a helyére kell rakni, de azt leszámítva nem rosszabb a helyzet mint mikor autóval járok.
2017. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Wadmalac ***** válasza:

Az én tapasztalatom a következő fő veszélyeket mutatja:

- Szembe előzés

- Túl szűk oldaltartásos, nagy sebességkülönbségű előzés

- Hosszú járművek (busz, nyergesvonatató stb.) előzés utáni túl korai visszahúzódása

- Főúton haladó kerékpárosnak mellékútról felkanyarodó kocsi, a kerékpáros sebességét rosszul felmérve nem ad elsőbbséget

- Jobbra kanyarodni szándékozó jármű előz, aztán eléd vágva, keresztezve az utadat kanyarodik le.


Ezeket ismerve hellyel-közzel fel lehet készülni az ilyen helyzetekre, a legrosszabbra készülve már fékezni, húzódni.

Régi szabály, hogy elsőbbséged akkor van, ha megadják.


Sajnos tényleg komoly gond van a bringásokkal szembeni autós kultúrával, egyelőre kevés esetben lehet megfogni a szabálysértőket (rendőr nem lehet mindenhol éppen ott, és még ha ott van, sem feltétlenül törődik vele, a bekamerázás alapján büntetés meg gyerekcipőben jár) és valószínűleg szigorúbban kéne büntetni is.

2017. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem jobban mint 5éve...

Mondjuk én szerintem van pár hülyes3g a KRESZ-ben a bringás élet javitására,de sajna azt sokan úgy értelmezik,hogy:"a bringásna mindent szabad".

Nos én elözékeny vagyok az autosokkal szemben,és ha indokolt (más is arra közlekedik) akkor betartom a szabájokat.


Ūgy vettem észre,hogy a leg gyakoribb veszély forrás:a bringa út vége és torkollik valamibe. És ezt mindeki telibe fossa...gyalogosok elénk koricálnak,autosok nem lassitanak,bringások csak úgy be zuhannak az útra.

Tahó autosok,"gyakorlott" autosok(1cm oldal távolság).

Volt balesetem én voltam a hibás átlátom,hogy kb.:mit gondol egy autos (vezetek).

És úgy vélem,hogy ha tisztában vagy a szabályokkal és be is tartod őket ,az autosok helyett is figyelsz magadra akkor haza érsz.

2017. ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én úgy veszem észre, hogy egyre normálisabbak az autósok. Sokszor olyan esetekben is megadják az elsőbbséget amikor nekik lenne. Persze mindig van pár idióta, de ha szabályszerűen tekersz, nagy baj nem lehet.

Sokkal inkább probléma a rengeteg szabálytalan biciklis. Ma este is elmentem tekerni és többször is a sötét utcán jött velem szembe világítás nélkül biciklis. De az is jellemző példa, hogy lámpánál áthúznak szabálytalanul, ezzel megijesztve az autóst, aki előttem fékez le és én legyek észnél más hülyesége miatt...

2017. ápr. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem még autós nem ba.szott el, nem veszélyzetett (olyan nagyon). Ellenben a béna hétvégi bringások, akik előveszik a tákolt teszkóbájkot azt körültekintés nélkül fordulgatnak, megállnak, kacsáznak. Hogy kapják be a fa.szom!
2017. máj. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én rendszeresen szoktam Budapesten biciklizni, forgalomban.

Úgy 15-20 km-enként van egy-egy meleg helyzet, ahol észnél kell lenni. Van egy-egy autós amelyik leszorítja, kanyarban (akár jobbról is) előzgeti a bringásokat. De szerencsére a többség elfogadóbb/ együttműködőbb. Pár hónapja rögzítem néhány utamat kamerával, itt egy válogatás belőle:


https://www.youtube.com/watch?v=LmlU--2O9Gc

2017. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A siklóernyőzés mega sasok miatt veszélyes.
2017. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!