Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fura hang az első tárcsaféknél...

Szszabolcs02 kérdése:

Fura hang az első tárcsaféknél, olyan mintha valamihez hozzáérne, fura súrlódás hang mi lehet az?

Figyelt kérdés

3 hete kaptam egy új biciklit és semmi gondd nem volt vele. Megfigyeltem , hogy amikor felállok a pedálra és erőteljesebben tekerek az első tárcsafékemnél (mehanikus) fura mintha súrolná valami / hozzáérne valanihez,ahoz tudom hasonlítani mint mikor egy vas csövet végighúzok egy másikon. Mostmár ha csak simán tekerek is hallatszódik a bizonyos hang Vigyem vissza a boltba átnézetésre? (Nem olcsó fajta bicikliről van szó 170k volt) Egy Mali Mamut.

Ott garanciában megcsinálhák ha van valami baja?



#bicikli #tárcsafék #súrlódáshang
2017. máj. 16. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak állítani kell kicsit a féken. Nekem hidraulikus van, nem ismerem a bovdenes tárcsafékek beállításának menetét, de elvileg tudsz játszani a betétekkel és a féktest helyzetével is.

Illetve mivel azt írtad, hogy új a bicikli, lehet utána kellene húzni a küllőknek, mert laza a kerék és ezért ér a tárcsába hajtás közben a fékbetét.

Lehet elég szimplán kivenni és újra berakni a kereket.

Sok oka lehet, ha nincs műszaki érzéked, akkor vidd el szervizbe, beállítják, de ez nem egy bonyolult művelet, jobb ha megtanulod hogyan kell.

2017. máj. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben , megpróbálom köszönöm!!
2017. máj. 17. 08:10
 3/7 kiitos ***** válasza:

3 hetes bringa garanciás. Mutasd meg a szerviznek.Azért fizettél ennyit ,a vételár tartalmazza garanciális beállításokat-javításokat.

Amúgy jól fog a fék?

2017. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fékpofa hozzáér a tárcsához. Ez a kerék természetes tekerés közbeni deformáciojából adódik.

Elvileg 1-2nagyobb fékezéstől elmullik (vagy erösebb lesz). Nem kell parázni,ha nagyon zavar vidd vissza,hogy kezdjenek vele valamit.

2017. máj. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasszokat! A fék nagyon jól fog,visszavittem azt mondták, hogy vigyem vissza kedden és menjek érte csütörtökön mert teljesen átnézik.
2017. máj. 18. 06:52
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

A bowdenes tárcsafék beállításai elég szegényesek.

A komplett féknyereg felső részt tudod két csavarral odébb tenni kicsit, ha muszáj.

[link]

A képen alu-felül látszó csavarokon tudod kicsit oldalra tolgatni ÉS billenteni, ha nem párhuzamos a tárcsával a betét).

Ugyebár csak a külső oldal pofája mozog, a belsőnek nyomja neki a tárcsát. Ezért a belső oldali pofának illene közel állnia, hogy ne hajlítgasson sokat a tárcsán, így viszont oldalterhelés alatt a kerék rugalmassága miatt néha óhatatlanul bele fog érni.

Ez egy tárcsafékkel együtt járó "munkazaj", meg kell szokni.

2017. máj. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben , köszönöm a válasszokat!
2017. máj. 18. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!