Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Legstrapabíróbb outi felni...

Legstrapabíróbb outi felni szerintetek melyik?

Figyelt kérdés
100 kiló körül vagyok, az eddigi Nisi Mixeremet sikerült már nagyon kilapítani, szóval átfűzetném a kereket. Milyen szempontok alapján vegyek felnit? Elég a duplafalú, vagy szegecselt is legyen? Néztem eddig Mach1 CFX és Altrix Spider felniket, szerintetek jók? 36 lyukas kell és 13mm-es, súly nem számít csak bírja a strapát :)
2017. jún. 1. 17:38
 1/6 Alex Fly ***** válasza:
Régebben mindenki a Mach1 RoadRunnerre esküdött. Vagy Vuelta Airline4. Esetleg Altrix Spider.
2017. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:

Alattam jól bírják a Mavic Ksyrium kerekek, pedig én is erősen 100+ vagyok.

Egyébként a felni önmagában kevés, a kerék erejét a küllőzés adja. Inkább abba érdemes sokat költeni.

A szegecselésnek az fog örülni, aki centríroz, kevésbé rágnak be és szorulnak meg a küllőanyák, tapasztalatom szerint a küllőfuratoktól induló repedések sajnos szegecselt felnin is megindulnak.

2017. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sajnos a màrkàjàt nem tudom, még 2001ben hozta apukàm a bianchimat olaszból, a felnii mégcsak nem is duplafauak, de én azokkal mindent csinàlltam, kamaszkromban ugràltunk, még bmx-es korszakomban poénból nem egyszer félcsõben is jàrtam estem keltem, mentem vele rengeteget terepen, 3-4es lépcsõröl ugràltam le...

aztàn 2005ben megnyekkent a vàz, akkor vettem egy dirt/streetet, majd 2013 ban építettem egy 90es évek style outit azóta lb közel 5000km-t mentem, de a felnim mèg a mai napig bírják, semmi 8-as, semmi tojás, mindezt semmi karbantartás mellett... sõt... az eredeti 700*19es külsõk vannak rajta... kõkemény màr az anyag, kanyarban 0a tapadàs, de nagyon keskeny sík egyenes úton nagyon suhanós...

az elsõ kerékben eredeti panasonic belsõ, a hàtsóba ebayen 2éve szereztem egyet, mert az nem bírta a kort...

bianchi caurus 907 volt az eredeti ló, ha ez alapján tudjàtok a márkát, megoszthatjátok velem is :)

2017. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
A Campagnolo Lambda és Moskva felnijei a bringámban 12 évet szolgáltak le.
2017. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, mentek a kezek. Jók amiket irtok csak nem kapni kb egyiket sem :D Nekem is beváltak ezek a Nisik, csak mivel 630as vázba lettek téve a 622es kerekek, ezért a fékek nem teljesen korrektül koptatták így lett egy csúnya válla, ezért is cserélni kell. Az ütés ellenére is meglepően simán megy, 23-a Espoir gumival. Szerintem veszek egy Altrix Spidert hatra is :)
2017. jún. 2. 12:48
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Ha nem sajnálod rá a pénzt:

[link]

2017. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!