Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell váltani?

Hogyan kell váltani?

Figyelt kérdés

Most van először váltós bringám, és nem igazán tudom pl. hogy mikor használjam a bal oldali váltót...

Shimano váltó egyébként. Nem új a bringa, használtan vettem, beállíttatták a váltókat. Viszont a bal oldali váltó nem is kattan, meg nincs is a tetején matrica (fokozatok), hanem csak a fekete shimano felirat.


2010. máj. 18. 20:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg annyit szeretnék még kérdezni, hogy az természetes, hogy amikor hajtom a pedált, majd abbahagyom a hajtást és mikor újra elkezdem hajtani, akkor van egy ilyen "holtjáték"?
2010. máj. 18. 20:35
 2/10 anonim válasza:

XDXDXD 20. században élünk ember

és nemtudod?

váltogassál vele pedálozás közben és majd rájossz, az a "holtjáték" hát szerintem kicsit szalajt a bringád na vigyázmagadra csak óvatósan:D:D:DDDDD hehehe

2010. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek mondom, hogy a 21. században élünk...
2010. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valóban a 21. században élek, és valóban még nem volt váltós biciklim. Azért tettem fel ezt a kérdést itt, mert reméltem, hogy választ kapok olyanoktól, akik értenek hozzá.

Egyébként olvastam pár lapon, hogy igenis oda kell figyelni a váltásra, mert, ha nem jól váltunk, akkor hamar elromolhat... csak azt nem írták, hogy mire figyeljek.

2010. máj. 19. 01:07
 5/10 anonim válasza:

A rosszindulatúság...

Szerintem csak az a baj,hogy a jobb és a baloldali váltó nincs jól összehangolva,nekem is amikor kicsit elállítódik,akkor elkezd hülye hangokat kiadni,próbálgasd,lehetőleg ne az úttesten;)

2010. máj. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Arra kell odafigyelni, hogy váltáskor nem kell olyan erősen tekerni, meg arra hogy az első és a hátsó lánckerekek lehetőleg egy síkban legyenek, különben kopnak a lánccal együtt.
2010. máj. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jobb oldali váltó a hátsóhoz tartozik. Gondolom annyit tud kattanni a jobb is és a bal is, ahány fogaskerék van.
2010. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A jobb oldali kattan, 6 sebességes és megy a lánc is.

A bal oldali, ami ugye az első 3 fogaskerékhez tartozna, az nem csinál semmit. Tekerem, de fokozatmentesen tekerődik... A szerkezet nem érintkezik a lánccal úgy nézem...

2010. máj. 27. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, akkor már jól elnyúzott bicajt vettél. De ne csüggedj. Én az első váltót szinte sosem használom, csak hegymenetben állítok egy kis áttételt.
2010. máj. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

jobb oldali: ha hegyen, dombon mész válts kisebb fokozatra, jobban bírsz tekerni, és sima terepen lehet nehezebben,

bal: én nem használom,csak néha, akk azt figyelem,h középen legyen a lánc abban az izében

2010. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!