Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Két év kondi után érdemes...

Két év kondi után érdemes váltani küzdősportra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy már kezd látszani, hogy járok edzeni, és akkor ezt mind érdemes abbahagyni küzdősport miatt? Melyiknek van több értelme? A kettőre együtt sajnos nincsen se pénzem, se időm és most nagyon meginogtam, mert nem tudok dönteni...
2011. okt. 17. 14:03
 1/8 dirtboy ***** válasza:

azt hogy neked melyik a fontosabb azt neked kell eldöntened.

a kondisok azt mondják gondolom hogy kondizz,a küzdősök meg azt hogy járj küzdősportra.

de azt neked kell tudod hogy a kettő közül melyik tesz téged boldogabbá és azt csináld.

2011. okt. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, egyfelől tetszik is, hogy kezdek formásodni... de húzok a küzdősport felé is, régebben 9 évet thai boxoztam,igaz akkor korántsem néztem így ki... és most teljesen tanácstalan vagyok már....
2011. okt. 17. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A küzdősport-ha nem is olyan mértékben-erősít,vagy ha nem akk szálkásít is + megtanít,h hogyan kell megvédened magad az utcán(bár 9 év thai box után sztem nem szorulsz erre rá).De mint előttem szóló is írta,te döntöd el,h melyik tetszik jobban.
2011. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Carbon azért.. lehet nálatok jó edzés van, de úgy általánosságban thaiboxon nem szokás arról beszélni, mi van ha 2 ember neked mozdul kocsmában (utcán) szúró/vágó fegyverrel a kezében. és ez azért picit más mint 1v1-ben ringben.
2011. okt. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Aczél,igazad van,de nem hiszem h megártana,ha valaki,'labori' körülmények között ugyan,de szokja a bunyót.

És ha már itt tartunk,kedves kérdező,és mondjuk ünvédelmet is szeretnél,akk menj el shaolin kung fu-ra,nagyon brutális.1ik ismerősöm is jár,még nem sparringoltunk,de téglát lehet törni a hasán(szó szerint,1x télleg eltörtem 1 téglát a hasán).

2011. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát én 3 évet edzettem és rajtam elég egyértelmű hogy gyúrtam , (még most is fegyenc edzek , mert az kicsit egészségesebb és kicsit szinten tart ) . Én azután kezdtem Thai boxolni , vannak kötötség miatt nehézségek ,de én pl nem bántam meg . Mondjuk 9 évvel már tényleg kell hogy legyen tudásod ,szóval ahhoz már tényleg egy utolsó szar helyre kellett menned , hogy ne tudj jól Thai boxolni . Én a Te helyedbe eljárnék egy kicsit Thaiboxolni ha jó lenne a cucom, hogy felevenítsem a dolgokat és váltanék utána másra , hogy minél többet tudjak . de ahogy gondolod . Tényleg azzal a tudással már kondizni is maradhatsz ,de ahhoz hogy Thai boxhoz érts elkell kezdened zsákolni meg sokat futni bár igazán verekedés része még így is hiányzós dolog ,de szerintem 9 év alatt azért annyi sparringnak elkellett szólnia , hogy vérreddé váljon . Legalábbis itt a Re-gymbe ezt elég komolyan veszik . Mondjuk itt is függ hogy melyik terembe mész . Meg mindenkinek más fekszik .
2011. okt. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Heti egyszer járok sparringolni, technikai részre nem megyek, mert azt már tudom, csak azon gondolkoztam, érdemes lenne-e visszatérni csak thai boxhoz, de sztem marad így, hogy heti 3 kondi és mellette 1 sparring, egyébként sok versenyen voltam, nem azért érdekel a küzdősport mert félek, hanem mert életem része már, hiányzik kicsit a heti több edzés.
2011. okt. 18. 07:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem eldöntötted .
2011. okt. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!