Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol lehet találni ilyet, és...

Hol lehet találni ilyet, és mi a pontos neve?

Figyelt kérdés

Szóval van az országúti kerékpáron az üllés és a fék között egy olyan tekerhető dolog amivel a bowden fesszességét lehet állítani, és elöl is va a kormány és a fék között. Ennek mi a neve pontosan? mert sehol nem találok, ha esetleg valaki tud linket is küldhet.


Ugyan az a funkciója mint az MTB bicikliken csak ott a fék karon lehet kitekerni azt a menetes dolgot: [link] . De amire én gondolog az nem menetes hanem mint a hangszórón a hangerőt tekered föl olyan kis dolog.


Remélem tudjátok mire gondolok.


2017. jún. 16. 20:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem leírni hogy: azt akármeddig lehet tekerni ha kinyúlik a bovden akkor tekersz rajta egyet és máris feszed a bovden
2017. jún. 16. 20:35
 2/4 anonim ***** válasza:
Fékkar állító csavar a neve és bármelyik kerékpárboltban lehet kapni. Filléres cucc.
2017. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom de én nem arrol beszélek
2017. jún. 16. 22:15
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Ilyen néven is előfordulhat: bowdenfeszesség-állító. Több féle kivitelben létezik, van, amit a fékkarra szerelnek, van, amit a féktestre, esetleg a vázon kialakított bowdenvezetőre vagy egyszerűen a bowdenház közepére.

A leírásodból arra következtetek, hogy arra a pár évtizeddel ezelőtt használt típusra gondolsz, amelynél nem közvetlenül a bowdenház végén levő szabályozóelemet tekered, hanem egy arra merőlegesen elhelyezett kis műanyag tekerentyűt. Ennek semmi jelentősége nincs, a működése megegyezik a többiével csak egy áttétellel több a hibalehetőség.

2017. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!