Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek melyik éri meg a...

Szerintetek melyik éri meg a legjobban? Még nem nagyon értek hozzájuk ezért kérnék segítséget vagy javaslatot - használat pesten városban - budai hegyek, nem dh, nem durva terep de terep

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2017. jún. 20. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A Kellys gusztustalanul túl van árazva (40-50k-val több, mint amennyit ér), egyszerűen nevetséges, hogy azért a 160k-ért mit adnak.

A többinél meg attól függ, mit akarsz. Van itt 29"-es, meg 27,5"-es kerékméret is, mechanikus tárcsa vagy v-fék.

Én ezek közül a Haibike-ot venném meg. Egyrészt ezek közül a "legnevesebb" gyártó (váz azért nem mindegy, kitől van), a Devronok low-budget mechanikus tárcsafékei szóra sem érdemesek. Ha viszont a 29-es felé kacsingatsz, akkor meg a CTM-et. Amit írtál, arra ezek a bringák megfelelőek.

Monjuk érdemes benézned 1-2 megbízható bringaboltba is, és ha ott előadod ezeket a követelményeket, biztosan tudnak valamit ajánlani.

2017. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát városba is használnám, de csak ha kell, inkább terep, nem dh inkább járt ösvényen erdei utakon


29-es kerékkel szeretném, ha már veszek


- 27,5 vagy 29-es kereket ajánlod inkább, illetve a hidraulikus tárcsa megéri a mechanikussal szembe azt a plusz pénzt


még ezt néztem, ez mindenbe jobb az előzőknél, de árba is:)


[link]

2017. jún. 21. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Mechanikus tárcsafékben nem sok olyan van, ami jó is. Ami viszont jó, azoknak darabja 20-25k körül van. Annyiért pedig hidrósat kapsz.

Sosem volt mechanikus tárcsafékem, viszont egy v-fék és egy hidraulikus tárcsafék között ég és föld a különbség, terepen nem igazán van létjogosultsága egy v féknek. Amit linkeltél utoljára, az már megérősnek tűnik. 29"-es kerék, Tourney-nél (Shimano legalja) magasabb szintű hajtás, hidraulikus fék (igaz, totálisan belépő szintű, de egy alap v féknél akkor is jobb).

Könnyed túrázásra a 29-es jobb, a 27,5-est inkább vadulósabb, technikásabb stílusnál használják.

Ha belefér a keretbe, akkor szerintem ez a CTM a befutó.

2017. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

még egy utolsó kérdésem lenne, aztán már döntök


tudom hogy ebbe az alkatrészek gyengébbek, de árba lehet jobban megéri vagy?

[link]


és ezek:

[link]


[link]

2017. jún. 23. 09:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első 26-os kerékméretű, 16kg-os (!) bringa, acél kormánnyal, ismeretlen fékkel. A leírás szerint hidrós a fék, a képen meg mechanikus van. Első és hátsó agy: alu... Elég komolytalannak tűnik az oldal.

A Rometeknél is elég hiányos a specifikáció, én így nem vennék kerékpárt.

2017. jún. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!