Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tour de France 2017 első 10,...

Tour de France 2017 első 10, trikók győztesei, csapatverseny győztese?

Figyelt kérdés

2017. jún. 22. 18:57
 1/9 anonim válasza:

Bora

Quintana

Zöld-Sagan

2017. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MrPifta ***** válasza:
0%

Országúti kerékpár versenyszinten elég hülyeség. Persze, tekerni lazán jó dolog, meg az pályaversenyzés is jó, de az utcai kerékpárversenyek?

Mennek 6-8 órán keresztül egy nap, majd az utolsó 200 méteren sprintelnek csak. De minek? Aki 60. helyen ér be, ugyanolyan időt írnak be, mint az elsőnek. Így semmi értelme sprintelni. Ha írnák a tizedmásodperceket, még lenne értelme. Ezért sokkal jobb a pályán történő verseny, mert ott tényleg a leggyorsabb nyer.

2017. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jézus, utolsó, talán ha nem csak síkszakaszokat néznél, akkor értenéd mi a jó a kerékpársportban :D Nem véletlen nincs semmilyen rangja egy pályaversenynek, ami csak bohóckodás, ehhez képest, mint ezeknek a versenyeknek, egy Tournak, Paris-Roubaixnak, szivárványszínű trikónak, és hasonlók.


Na, tippelni akartam, végignéztem a rajtlistát, h tippelhessek is egy relevánsabbat...


Top25 (ennyit szedtem össze, gondoltam leírom)


1. Alberto Contador

2. Richie Porte

3. Chris Froome

4. Fabio Aru

5. Esteban Chaves

6. Nairo Quintana

7. Alejandro Valverde

8. Romain Bardet

9. Rafal Majka

10. Dan Martin

11. Louis Meintjes

12. Andrew Talansky

13. Simon Yates

14. Emanuel Buchmann

15. Jakob Fuglsang

16. Warren Barguil

17. Geraint Thomas

18. Rigoberto Urán

19. Sergio Henao

20. George Bennett

21. Ion Izagirre

22. Alexis Vuillermoz

23. Mikel Nieve

24. Jarlinson Pantano

25. Damiano Caruso


Tudom, merész tipp, de Contador szerintem simán nyerhet, nem kell a Dauphinéből kiindulni, és az előző évekbe is ált. nem azért nem nyert mert ő már olyan gyenge lenne. Szerintem idén Froome nem fog nyerni, és talán Porte is megverheti. Arut, Chavest várom még előre, Quintana szerintem 5-8.-ig lesz valahol a Giro után, Valverdet nem hiszem, h elsőszámúnak megjelölnék és beállítanák elé Quintanat, szerintem együtt fognak szenvedni idén, és Valverde max. elvisz egy szakaszt. A többieket még nem érzem akkora eresztésnek, h a győzelemről álmodozhassanak, ezek a 'nagyobb nevek", akik most esélyesek, és érdemes róluk beszélni, a többit csak sorrendbe raktam.


Pinot azért nem raktam be, mert úgy érzem ő a Giro után talán rá fog menni a hegyi trikóra, én ott vagy Pinot, vagy Atapuma győzelmet jósolnék, de a hegyi trikót mindig nehéz megtippelni, mert a jó kvalitású, de győzelmi esélyeit tekintve elszállt hegyimenők különversenye szokott lenni, sose tudhatjuk ki fog majd rámenni, senki nem arra megy alapvetően.


Zöld trikó Sagan-Kittel-Cavendish közt fog eldőlni, valszeg Sagan megint elviszi.


Cavendishre érdemes szakaszgyőzelmeket tekintve rakni, szerintem idén is eszméletlen erős lesz. De a szakaszgyőzteseket se lehet soha tudni, és ez az összetettre is kihat, mert akiket most felsoroltam a Top25be simán lehet, h még akár nagyobb nevek is el fognak szállni az összetett esélyeket tekintve hamar, és akkor már csak a szakaszokra fognak rámenni. Meg azt se lehet tudni, h a segítők hogy fognak teljesíteni összetettet tekintve, ezért őket is csak betippeltem valahova.


Fiatalok versenyén azt hiszem 92es, vagy annál később születettek indulhatnak, ebből kiindulva az én tippjeim szerint Meintjes nyeri, Simon Yates és Buchmann közt... hát köztük nagyon nehéz lesz tippelni, a két Yates, Buchmann és Meintjes a legtehetségesebb fiatal hegyimenők, bárki nyerheti, talán Meintjes, vagy S. Yates lenne a legvalószínűbb.


Csapatversenynél a Skyt mondanám, mert sok jó kerekesük van, akik bejöhetnek a top25be, asszem 4üket is beraktam és még Kwiatkowski vagy Landa se rossz. De a Movistar nyert tavaly, a Skyal futottak szoros versenyt, valszeg most is inkább ezek a nagyobb csapatok nyerhetnek, de igazán senki nem szokott ezzel foglalkozni sztem, úgyhogy nehéz tippelni, nyer az, akinek majd a legjobb idővel rendelkeznek a versenyzői.


Remélem azért hasznosítható, és jó tippek lesznek ezek, én is kíváncsi vagyok mennyire fognak elkülönbözni a tippjeim a valóságtól :D. Ha jól láttam, akiket előrébb raktam, azok nem Giroztak, ezeket is számításba vettem, meg az előző, felkészülő versenyek eredményeit, ezért nem raktam mondjuk Mollemát 25be, szerintem a Giron se túl jó formája után, nem fog neki sok babér teremni, ezért inkább a szakaszgyőzelemre mehet rá.

2017. jún. 30. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy elég erős kis mezőny gyűlt össze, ha jól számolom kb. csak Nibali, Dumoulin hiányzik, esetleg a "kisebb nevek" közül Kruijswijk, Adam Yates... Meg persze kéne egy jó formába lévő Pinot, Mollema, Quintana, de ők félő, h a Giro miatt ezt nem fogják megvalósítani. Meg Van Garderen hanyatlik egy ideje, aki pár éve üde színfolt volt. De amúgy erős mezőny, egy Majka sztem reális, h épp a 10be férhet be, pedig neki már van egy pár 4-5. körüli helyezése, még dobogója is nagyobb körversenyekről.
2017. jún. 30. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sagant kizárták!
2017. júl. 4. 20:05
 6/9 MrPifta ***** válasza:
0%
Tessék, ez is igazolja, amit én mondtam. Ha nem rakja ki a könyökét, hanem elengedi a társát, akkor befut mögötte, és beírnak azonos időt. Így viszont kizárták. Ez egyáltalán nem éri meg. Nem éri meg sprintelni, ha úgyis azonos időt írnak be.
2017. júl. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A sprinterek nem az időért versenyeznek hanem a pontokért.

Meg jóváirást is kapnak.

2017. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocs, egy-két tippem h*lyeség volt, nem tudtam, h Barguill és Cavendish rossz formában van (valami sérülésből, betegségből épülnek fel asszem). Igen, így a zöld trikó elég egyértelmű számomra, Kittel a legjobb sprinter magasan a mezőnybe, szinte nem tud úgy alakulni a szakasz, h ne ő nyerjen (ma is). Demare jól áll és nyomják őt, de kicsi az esélye szerintem. Kittelnek ha összejön a dolog nem igazán tudják legyőzni, sőt még így se, h nem jön össze. Greipelt tartom még elég nagy sprinternek, aki legyőzhetné, de talán már nincs fénykorában. Én azért tippeltem Cavet és Kittelt, természetesen Sagan mellett, mert ők azok, akik alapesetben a világ két legjobb sprintere, és nyerhetnek olyan mennyiségű szakaszt, amivel ellensúlyozzák azt, amit Sagannál jobban nem tud senki, és ami örökké zöld trikóhoz vezeti őt, ami a sok szinten való teljesítés, sokféle szakaszon való helyezésgyűjtés, vagy akár pontgyűjtés. Kittel elég valószínű, h ami sík befutós szakaszok lesznek még, azokat elég jó arányban begyűjti, a párizsi befutót is, és ezzel elhódítja a zöld trikót.


A sárga trikóra egyébként annyira nem változtak meg a tippjeim. Nekem az első 3, akik komolyan esélyesek a győzelemre: Porte, Froome, Contador, és köztük én nem érzek nagy különbségeket, max. azért Froome javára, mert olyan csapata van, amilyen, és hát most is rajta van a sárga ugye, szóval neki már "csak" meg kéne védenie. Aru jónak tűnik, de szerintem nem fog nyerni, dobogóra jó lehet, ha esetleg Contador még se lesz olyan jó, de én bízok benne, h most megmutatja régi önmagát, ami simán legyőz egy Froome-ot, akit én nem tartok olyan jónak, mint amekkora hype van körülötte. Chaves valszeg nem lesz top10es, helyette Uran lehet ott kolumbiaiként. Egyébként hasonló, Dan Martint és talán Yatest raknám még előrébb, így az első szakasz után, az elejéből, utána már persze jelentősen máshogy állítanám össze, lehetne összeállítani a listát.


Pifta, te meg értsd már meg, h ez sprint, ez egy más kategória, ezeknek a sprintereknek ereklye begyűjteni ezeket a győzelmeket, esetleg a zöld trikót, ha a legtöbb pontot gyűjtik, de a győzelmek még fontosabbak. Itt az idő egyáltalán nem számít, annyira, h az esélyesek közül mindenki rendben megjöjjön, ne essen el, ne kapjon külön időt, valami fura probléma miatt, mert alapesetben nem nagyon tudnak kiszakadni a nagyon sima, sík szakaszokról. Ez egy külön verseny, ezek a sprinterek le se sz*ják az időt, már most van jó sok hátrányuk és a hegyekbe elsőként fog egy Kittel is elszállni :D.Azért nincs külön idő, mert nem is itt dőlnek el a sakaszok, jóváírás van, de az se érdekli konkrétan a sprintereket, inkább egy szökevényt max., vagy ha valami esélyes valahogy oda kerül egy szakaszgyőzelem közelébe, akkor fontos. De van ahol nincs is amúgy, vagy régebben volt, h nem is volt jóváírás, szóval az is jelentéktelen. igaz, h lehet kicsit több síkszakasz van, és abban sok az üresjárat, de hát ez ilyen, főleg a Touron szeretik telenyomni ilyen hosszú szakaszokkal. Oké, h sík szakasz, legyen pihenő az esélyeseknek is, de lehetne talán kicsivel kevesebb ilyen nagyon sima szakasz, és azok is lehetnének rövidebbek (mint a Vueltán). Ebbe még van mit fejlődnie a Tournak. De ezért max. a versenyt lehet kritizálni, az országúti kerékpárral, mint sportággal, ez semmilyen összefüggésbe nincs, bár az alapszabály, h nagyon rövid szakaszok nincsenek ebbe a sportba, de ugye vannak egynaposok, és olyan versenyek is, amik akár az elejétől is érdekesek lehetnek. Vagy ha többnapos, akkor is egyhetes, 3-4-5 napos stb.-stb. szóval rengeteg változat.

2017. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek a Contador szurkolóktól de Alberto már nem a régi, 3 min. hátrányt kapott ma, Porte nagyot bukott és feladta, Quitana leszerepel ezen a touron.

Forza Fabio!

2017. júl. 9. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!