Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bicikli lenne a legjobb...

Milyen bicikli lenne a legjobb választás erre a célra?

Figyelt kérdés
Egy hónappal ezelőtt elkezdtem biciklivel dolgozni járni.Az út oda- vissza kb. 54 km.Most egy Csepel Landrider 3 sebességes agyváltós biciklit használok.Ezzel nekem a 27 km megtétele viszonylag kényelmes tempóban 1,5 óra.Kellene nekem egy olyan megbízható,kényelmes,elfogadható árú(maximum 150 ezer Ft.) bicikli amivel ezt a menetidőt ugyanakkora erőbefektetés mellet le tudnám faragni egy órára.Az út végig országút.

2017. jún. 24. 18:31
 1/5 szlory ***** válasza:

A te géped két legfőbb baja: 15 kiló felett van (ha jól látom) és 3 sebessége van. Mindkettő nagyban befolyásolja az útidődet, a tömege az erődet veszi el, a sebességfokozatok hiánya pedig a lehetőséget, hogy gyorsabban haladj.


Fő ajánlásom: 12 kiló körüli gépet próbálj vadászni, külső váltósat javaslok, 1x10 v. 2x7 v. 2x8 v. 2x9 v. 2x10 sebességfokozattal.

Ezek betartása mellett bármi szóba jöhet, ami szemednek és pénztárcádnak tetszik. A hátsó fokozatok száma 7-8 körül már ideális és könnyen karban tartható (és kevésbé kényes). Egyedül kényelemben térnek el, illetve egyre nehezebb lesz 10 sebességes alatti komponenseket szerezni. :)


Pl ezt nézd: [link] (Areal Hybrid, ezen van sárvédőszem is - szerintem neked kelleni fog sárvédő rá)

Ha lehet, várd meg most már vele az őszi leárazásokat, spórolhatsz - igaz, tavaszig akkor nem nagyon fogod próbálgatni. Külső guminak ha egyszer teheted, javaslom országútra a Schwalbe Marathon Supreme külsőket. Defektvédelme kifejezetten jó, emellett nagyon könnyű külső, jól lehet vele gyorsulni és kicsi a gördülési ellenállása. Viszont darabja újonnan, jó helyről 10e Ft. Télen, sárban, homokos/kavicsos úton nem jó, földúton oké, aszfalton hasít. 37 vagy 40 mm széles változata van, a 40 már egész kényelmessé teszi a gurulást és nem lassít sokat a plusz felület.

2017. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen.A bicikli tömege az olyan 18 kg.Plusz még a csomag:kaja,víz stb. kb. 5 kiló.Mivel dolgozni megyek ezért magammal kell vinnem a napi ellátmányt.Visszafelé már kevesebb a pakk súlya.

Sárvédő,csomagtartó mindenképp kellene rá.Hátizsákkal a háton nem jó biciklizni.

2017. jún. 26. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs benne emelkedő és te sem vágysz oda akkor én azt mondom,hogy egy single speed (egy sebbességes) is megfelelő lehet.

Abból pedig lehet jókat vadászni 150körül.

Még csepel is van :)

2017. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 3


Van váltó nélküli is.Az kb.úgy halad mint a mostani kettes fokozatban.Minden elismerésem annak aki azzal 27 km/h átlag sebességet teljesít

Ha meg olyan áttétel van az egysebességes biciklin,hogy gyorsabban lehet vele haladni,az meg megint nem jó.

Az úton van három nagyobb emelkedő.És több kilóméter hosszú enyhe emelkedésű szakasz is.

2017. jún. 26. 21:11
 5/5 szlory ***** válasza:

20-30 km-t letekerni ritkán egysebességes gépnek való feladat. Azokat inkább a városi mozgásra használjuk. Ne aggódj, pl. amit javasoltam, azzal a 48-15 áttétellel (aminél lesz rajta durvább is) tényleg az általad említett "viszonylag kényelmes" tempónak kéne érezni nála a 27-30 km/h-t, szemben a korábbi 18-20km/h átlagoddal. Még akkor is, ha 100 kiló vagy és +5 kiló a csomagod. Tulajdonképpen még úgy is, ha a bringa 14 kiló és első teleszkópja is van.


Csomagtartót és sárvédőt fel kell tudni tenni tenni ezekre a "city"/"cross"/"fitness"/"hybrid" nevekkel titulált keverékek nagy részére. Ellenőrizd azért a kiválasztott példánynál.


Láttam neked még egyet, ami azért jó, mert rendkívül menő Merida, és látszik, hogy a nagyobb márka esetén sem kapsz jobb minőségű alkatrészeket. Talán a tárcsafék érdemel szót, meg az örök garancia a vázra. A többiben ugyanott van vagy lejjebb, mint az előző, Cross. [link]


Sok sikert a választáshoz és gratulálok, hogy ezt a közlekedési módot választottad, holott nem a szomséd boltba mész minden nap oda-vissza..

2017. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!