Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Városi bringázásra milyen...

Városi bringázásra milyen széles gumit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1,75 széles gumim van, de mikor felfújom a max. nyomásra (4 bar), olyan, mintha kicsit lapos lenne mikor használom.


Mivel szinte csak városba bringázok, arra gondoltam, hogy egy 1,5-ös gumi talán megfelelőbb lenne. Ezt 2 barral keményebbre is lehet fúni.


Mi a véleményetek?


(26"-os egyébként a kerékátmérő)



2017. júl. 2. 22:01
 1/3 szlory ***** válasza:

Városban akár az 1.5-ös is bőven elég (az kb. 40mm szélesség) és még kényelmes is maradhat, akár 5-6 bar-on tartva.


Nem mellesleg ne feledd: városi vagányok 23mm-rel is karikáznak országúti vázakon. Az én szememben az már kevés, mind kényelem, mind praktikus szempontjából, kerülgethetsz mindent, mert a 23mm egy csatornafedélen is elakadhat.


28mm alá ne menj, ha javasolhatom (ez alapján akár 1.25-ös külsőt is választhatsz, bár az már igen viccesen néz ki egy monti vázban, főleg ha teleszkópos)

2017. júl. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szlory ***** válasza:

23mm a legalja a városnak, lehet vele szopkodni rendesen az útakadályokat. Mintha tűsarkúban navigálnál vizes csempén (bár ez utóbbit nem próbáltam, de láttam :D)


26-osnél az 1.5 a jó méret. 622-nél 37-42mm között átlag embernek tök jó. Ha áldozol rá pénzt, egy szélesebb gumi is jobb lesz, mint egy spórolós vékony, telefújva.


Javaslatok:

- Schwalbe Marathon Supreme 42-559 (26x1.60) vagy olcsóbb esetben kicsivel gyengébb a Marathon (GreenGuardos defektvédelemmel) 40-559 (26x1.50)

- Continental Sport Contact II 42-559 (26x1.60)


Ezeket nagyon jó gördülés és erős defektvédelem jellemzi (ez utóbbiból a GreenGuardos SCHW az első helyen), a terhelési tömegtől eltekintve 5 bar táján javasolt használni. (Szerintem te nehezebb féle vagy, ha 100kg táján ülsz, akkor hátra először 5.5bart tennék, elöl 5, telóval 5.3)


Ha felfújtad, ülj rá, nézd meg, hogy "lapos-e". Láthatóan ugyan, de csak nagyon enyhén kell, hogy hasasodjon a gumi, akkor van jó nyomáson. Alul-/felülfújást kerüld.


Ha ezzel megvagy, öröm és boldogság. Gurulsz, amennyire lehetséges, nem kell izgulnod az úton hagyott üveg és szemét miatt (mármint direkte nem kéne áthajtani rajtuk, de lényeg, hogy véletlen defekted várhatóan nem lesz soha) és nem kell a csatornafedeleket sem kerülgetned vagy leszállni, hogy áttold a síneken a gépet.

2017. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
26"-hoz nem értek. 622mmyes kerekekhez városba a régebbi, outi jellegű gépen 28mm széles SportContactot használtam, 7-8 barra fújva. Jelenleg trekkinget hajtok, erre 37mm széles Contactokat szereltem, 5-5,5 baron használva. Nekem bevált.
2017. nov. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!