Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A hátsó tengely az agyban...

A hátsó tengely az agyban "elcsúszott" (kép mellékelve) mi a teendő?

Figyelt kérdés

Szétszedtem, bezsíroztam a csapágyokat aztán mikor összeraktam valahogy arrébb csúszott a tengely. Gondolom a kazetta részén a kónusznál vagy mittudomén. Ahhoz, hogy vissza igazítsam ahogy én akarom a kazettát is lekéne szedni? Eddig ilyen nem fordult velem elő de most hát igen :D [link]

[link]



2017. júl. 4. 13:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Ui: shimano deore hátsó agy, gyorszáras

És a tengely a tekergetésnél mozdult arrébb, de csak a kazetta irányába

2017. júl. 4. 13:47
 2/3 szlory ***** válasza:

Ez tipikus probléma. Amikor leszedted a kónuszokat, nem jegyezted/jelölted meg, hogy hol volt eredetileg.


Ha zavar vagy annyira elmozdult, hogy használhatatlan, javaslom a kazettabontás nélküli megoldást. Az ellenkező oldalon feloldod a kónuszt, kitekered annyira, hogy utána a túloldalra ki tudd tolni a másik kónusz annyira, hogy azt is megoldd. Utána azt a megfelelő helyre pozícionálod, összekontrázod, majd jöhet az ellenkező oldalon az állítás és véglegesítés.


Arra figyelj a meló során, hogy csak szükséges mértékben húzd szét a kónuszokat, nehogy a golyókat (nagyon) elmozdítsa. Ha nem megy vagy elmozdultak, szét - rakj rendet - össze. ;)


Legközelebb egy cérnaszállal jelöld meg vagy vonalzóval mérd le, hogy a jobb oldalon a tengelyvégtől számítva hova essen a kónusz. Azt rendesen kontrázd össze az adott pozícióban és utána tedd be az agyba a tengelyt. A többi már adja magát. Idővel lesz hozzá szemmértéked is, kevés eltérés meg nem igazán számít.

2017. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm megpróbálom akkor.Hát konkrétan nem fér be a vázba :D
2017. júl. 4. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!