Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik Bringát vegyem?

Melyik Bringát vegyem?

Figyelt kérdés

Rock Rider 520 nem igazan vagyok meg elégedve pedig tetszik :( Szarakodik a váltó és a fék is néha

Ezert:

Szeretnek hidraulikus fékeket.

Jobb haladásért 29" kerekeket. Váltóból is inkább 3x9 mint 3x8 mert

a 3x9 nel 44/11 es 22/32 az arany a 3x8 peedig csak 42/11 és 24/32

ez alapján arra következtetek 3x9 sebességél rendelkező bringáknál jobb az átvitel gyorsabban emelkedőkön pedig kontyebben haladhatok.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



vagy hasznaltak:

[link]


2017. júl. 14. 09:36
 1/2 szlory ***** válasza:

Én elsőre nem a bicajaid közül válogatok, hanem megpróbálok segíteni neked megfontoltabban választani.


A 29-cel jobban haladsz, de nagyobb forgatónyomaték kell hozzá, azaz jobban oda kell lépned. Ha ehhez az áttételt is hozzászámítod, elöl a +2 fogat önmagában is megérzed, a kerékmérettel együtt meg tuti. Ha a mostani 42/11 nevetségesen könnyű és sokszor vagy ebben az állásban, akkor mehet a 44/11 nyugodtan. Részletesebb tervezéshez: [link]


Most is tárcsád van. Biztosan kell a hidraulika? Jobban adagolható, erősebb is lehet. De kényesebb, drágább, ráadásul ha rossz modellt választasz ki, akkor egy jobb bowdenes leiskolázza. (Pl. 2 dugattyús, de típushibás, ahol az egyik dugattyú rosszul pozícionál - máris nevetséges az egész). Jó bowdenes tárcsások is vannak, amit bármelyik sarkon megszerelnek, ha pl. beakadna valami a bowdenházba és megtépné. Vagy ha fejreállt a bringa, a fékkar elhajlik vagy szivárogni kezd.. Ezek nem mindennapos esetek, de azért nem is lehetetlen szituk, gondold át azért a hasonlókat. Nem kell eldobni a hidrót, csak nem kell mindenkinek verni érte az asztalt. Szóval csak ésszel. :)


Pluszinfo: hajtóművet és szükség esetén első váltót cserélni hozzá később is lehet, jellemzően 44 fog felett 48 a következő megálló, ahhoz másik váltó kell.

2017. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Két alig két hete használom csak a RockRidert 520 de 42/11 állásban mentem szinte teljesen végig. Csak hirtelen emelkedőkön mentem 42/32 állásban, nem voltak olyan hosszúak az emelkedők, hogy ne bírjam ki annyi távon a 42-őt. Elől.

Összességben 25 kilométert mentem szinte egyhuzamban 42/11 el. 27,5 kerekekkel.


Hidraulikus fék nem kell féltetetlenül, csak jól és hamar fogjon ha kell de lehessen lassításra is könnyen és hatékonyan használni ne csak megállni.

2017. júl. 14. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!