Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez milyen szeleptípus és...

Ez milyen szeleptípus és milyen pumpára van hozzá szükségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vettem egy bringát és nem tudom hogy milyen ez a szeleptípus és hogy milyen pumpa kell hozzá. Illetve hogy ezt a szelepet benzinkúti pumpával fel tudom e fújni?


kép a szelepről: [link]


Ezt a pumpát néztem ki. [link]

Jó lesz hozzá?



Köszi!



2017. aug. 2. 16:48
 1/7 szlory ***** válasza:

Boglárkám, a photobucket letilt. :) Nuku kép. Viszont a pumpát látom.


Jó hír: 3 féle szelep van a bringákon, amit a pumpán 2 féle fej valamelyike tutira ellát. Mivel a Dekáson 2 van, feladat megoldva. Hogy melyikkel? Ahhoz látnom kéne a képet. :) Az egyik vagy rá sem megy, vagy leesik róla. Szóval hamar kizárod.


Puskának:

Dunlop és Presta szelep: vékonyak, a Prestás fejjel fújod

Schrader, autószelep: a vastag, ilyen van az autókon, motorokon is. Értelemszerűen nagyobb lyuk. A többit a használati útmutató adja.


Arra figyelj, hogy ez 5 bar-ig fúj, szóval nem egy klasszis. Szerintem az 5-ből jó, ha 4 lesz. Ami meg ippeg-ippeg elég egy pumpától, mégha netán most nem is fújsz, csak 3-at, később még jól jöhetne. (És ennyiért tudhatná)


Ha ilyen budget-pumpa kell és nem azonnal, az Aldi/Lidi vonalon szokott pont ennyiért lenni ÉS VAN RAJTA NYOMÁSMÉRŐ IS! Amit ezen igazán hiányolok..

2017. aug. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alex Fly ***** válasza:

Dunlopb más néven Woods-szelep (belsőkön általában D/V jelölés). A prestás pumpákkal fújható, benzinkúton is -de ahhoz adapter kell.

A képen látható pumpával fel tudod fújni.

Arra készülj, hogy a három elterjedt szeleptípus közül ennek a legnagyobb a pumpálássalszembeni ellenállása (konyhanyelven szólva ezt a legnehezebb pumpálni) és nem használható a nyomásmérő.

Ha belsőcserére kerül a sor, akkor lehetőleg ne ilyen szeleppel ellátottra cseréld. De addig is használható: régen ez volt a legelterjedtebb típus a közhasználatú kerékpárokon, manapság már csak a legolcsóbbakon találkozni vele.

2017. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Remélem itt működik a kép: [link]


Szóval úgy néz ki hogy dunlop / woods szelep.

A pumpa amit kinéztem pedig Shrader és Presta kompatibilis. Szóval nem jó nekem..

2017. aug. 2. 18:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja de látom azt írod hogy prestással fújható. Oké. Köszi szépen!
2017. aug. 2. 18:44
 5/7 szlory ***** válasza:
#1 vagyok, igen, ez a Dunlop, amit visz a Presta. Benzinkúton baj lesz vele. Adapter 80-320 Ft között vásárolható, kb úgy néz ki, mint egy autós szelepsapka, fémből. Hozzátenném, hogy egy új belső, elfogadható minőségben kerül 800-1000 Ft-ba, azaz kb. 600-700 Ft többletért (hány kiló kenyér? :)) van egy mindenhol fújható autószelepes belsőd. Per kerék. :-/
2017. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

A magyarországi "hagyományos" kontrás papa- és mamabájkok mind ilyennel futottak.

Előnye a marha egyszerű konstrukció, hátránya a nyomászáró elem ,ami egy furatos csőre húzott gumitömlő-darabka, ez fárad, szakad, koszt begyűjtve ereszt stb.

Tényleg prestás pumpával kompatibilis tehát prestás adapterrel is.

Ha egy bringán gyárilag ilyen van, én nem cserélném prestásra vagy motorszelepesre a belsőt, mert a felni furata nagyobb, motorszelepesnél pedig kisebb, presta lötyög benne és nagy nyomásnál vagy agresszív pumpálásnál át tud szakadni a szelep, motorszelepes meg nem fér át a lukon (a felni felfúrása barbár és felniszilárdság-csökkentő megoldás).

2017. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szlory ***** válasza:

Bocsánat az offért, előző HSZ miatt kommentálok.

A Dunlop helyére 10-ből 9x befér a motorszelep. Rengetegszer csináltam és csak ritkán akadt el. Olyankor vagy a felni volt szabványtalan, vagy a belső. Ilyen esetben (mivel ezen felnik nem aluból készültek) nyugodtan lehet furatot tágítani vagy a gumi védőperemet faragni a szelep oldalfaláról. Presta esetében pedig szűkítőt illik alkalmazni a nagy furatokba történő behelyezéskor.


Szelep szabványokról, ha nekem nem hisztek: [link]

2017. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!