Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most akkor melyik-melyik?...

Most akkor melyik-melyik? Illetve lehet variálni? Többit lent olvashatod!

Figyelt kérdés

Friss fixis vagyok mondhatni nagyon friss. Ma 10 órakor vásároltam meg életem első örök hajtós kerékpárját.

jó-jó de az agy az racsnis. és én fixet szeretnék tenni. Tudom veszélyes stb-stb- Lesz fék nyugalom,örült nem vagyok. Nos mivel racsnis ezt lehet cserélni? Menetes alatta a a tengely? Illetve igen nyilván mentes. Akkor ez jó lesz nekem a fix fogaskerék esetben?

Ez a fix: [link]

Ez pedig a racsnis: [link]

Akkor a racsnisat leveszem átteszem és ennyi? Semmi záró anya?

Illetve "öreg" fixisekhez szólnék mit tanácsoltok ? Hogyan érdemes kezdni?

Köszönöm előre is a válaszokat.



#SS #Fixi #örökhajtós #örök hajtós #racsnis és fix agy
2017. aug. 2. 22:04
 1/7 Alex Fly ***** válasza:

Először is: a te kerékpárod jelenleg nem fixi.

Ha azt akarsz belőle csinálni, akkor a racsni helyett fix fogas kell hátra. Természetesen ellenanya elengedhetetlen és menetrögzítő sem árt, le ne tekeredjen. Ha viszont komolyan gondolodb akkor szükséged lesz egy pályaagyra, ezeknél ui. a záróanya balmenetes, hogy biztonságosan rögzítse a lánckereket.

2017. aug. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor új ágy?
2017. aug. 3. 07:36
 3/7 A kérdező kommentje:
*agy
2017. aug. 3. 07:36
 4/7 szlory ***** válasza:

Cserélhetsz, de nem kötelező azonnal. A menetet úgy találták ki az agyadon, hogy tekerés közben rászoruljon a fog/racsni. Mivel te fixizés közben fékezgetsz, ezért a letekeredésre is játszol. Letekeredni nem fog, de kilazulni ki tud. A mostani agyad esetében szorítóanya és menetrögzítő (lehetőleg ne pillanatragasztó, hanem rendes, ipari, legerősebb) áthidalja, amíg próbálkozol. Nem fogsz tudni akkorát fékezni egy darabig, hogy kilazuljon ezek mellett ;)


Azt viszont elcseszted, hogy érdemes lett volna már most flip-flop aggyal kezdeni, aztán később már tudnád, hogy fiximaxi vagy sem. De sebaj, csak a kényelmedből áldoztál most be, nem kizártad a lehetőséget.

2017. aug. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ilyen agyam van

[link]


[link]

2017. aug. 3. 11:03
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Hát igen, ez egy SS agy.

Mivel most már van egy iylen kereked, a flip-flop most már értelemtlen, egy azonos méretű fixi kerék kéne, hogy tudd cserélni és tesztelni ,melyiket szereted.

Ha a fixi fog beválni és maradni, biztonságod érdekében a fékeket hagyd meg.

2017. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kezdetben első hátsó fék lesz. Későbbiekben csak elő. Fixis vagyok de nem örült :D
2017. aug. 5. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!