Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 10 ezer forint környékén...

V8asbéka kérdése:

10 ezer forint környékén milyen teleszkópos nyeregcső lenne ideális 60-65 kilogrammhoz?

Figyelt kérdés
29-es MTB kerékpárhoz lenne az alkatrész.

2017. aug. 12. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Van annyiért ?

Többfele is?

Bexarok linket ide!

2017. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Találtam, szóval a kérdés erre irányult, rengeteg van, nem illesztem be mind, de pár link:


[link]


[link]

2017. aug. 13. 18:21
 3/6 szlory ***** válasza:
Ezek nem túl tartósak. Tömeghez állítható rugósat keress (előfeszítés, a csőben alul).
2017. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudsz ilyeneket linkelni nekem? Nagyon új nekem ez a téma, nem vagyok benne otthon, de egy balatoni "kis kör" után a nagynak nekivágni valami rugós nyeregcsővel tervezek.
2017. aug. 15. 01:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezekben "teleszkop" csak egy rugot takar.

Egy rendes telóban van csillapitás is és állitható a magassága,esetleg kormányról...azt hittem olyanok.


Hát...keress olyat ami lehet állitani valamit,bármit az segithet ,hogy belődd magadnak.

2017. aug. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szlory ***** válasza:

#3as vagyok. Úgy értettem, hogy ezek a rugós okosságok nagyon nem tartósak, mindegy, melyiket veszed, csak állítható legyen az előfeszítés, így be tudod majd lőni a tömegedhez (neked minimális előfeszítés kell, tehát "minuszold" ki az állítócsavaron).


Ha érdekel, a drágábbak sem örökéletűek, itt egy kis elmélet: [link]


Az XLC S06 Comp úgy tudom, hogy állítható, az S05 Pro passz. Bikepronál szabad kérdezni, értelmesek, nem kicsit. Dobj egy mailt vásárlás előtt, ha a Pro tetszene jobban.


Hogy mire számíts tartósság terén: tömeged révén viszonylag sokáig remélhetünk "gondmentes" használatot, de idővel kilötyögősödik majd oldalirányban, és/vagy beragad a rugózása. Ha hosszú túrára mész, persze kényelmesebb egy ilyen, de nem csak ezzel lehet trükközni. Elsődlegesen a nyereg rugózzon és legyen kényelmes, ne a cső. Továbbá, ha nagyon veri a derekadat, akkor esélyes, hogy nem dőlsz eléggé előre, a karjaidat is terhelni kéne, ez másik beállítással lehetséges. Jellemzően a "városi" "cruiser" bicajokon van ez a függőleges üléspóz, ami kifejezetten kényelmes, de hosszú távon inkább rémálom. Viszont remélhetőleg nem vág földhöz egy 10-es, akkor mindenképp hasznos tapasztalatod szerezned ezzel is. Max ha vigyázni akarsz rá, akkor csak a túrákra tegyétek fel, aztán mehet polcra, amikor nem látod szükségét.

2017. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!