Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy pumpáljak fel x-fact...

Hogy pumpáljak fel x-fact kilimanjaro biciklit?

Figyelt kérdés

#X-Fact #szelep #bicikli pumpálás
2017. aug. 14. 14:26
 1/7 szlory ***** válasza:
59%

Véleményem szerint pumpával, bár néhányan szokták próbálni szájjal is, mint a matracot. :D


Szóval. Mindegy, milyen biciklid van, az már annál fontosabb, hogy milyen szelep van a belsőjén. Mostanában a legelterjedtebb az autószelepes. Azt bármelyik benzinkúton felfújod, vagy szinte minden autóban illik lenni lábpumpának, azzal is.


Ha netán már Presta szelepes (ez látványosan, 2mm-rel vékonyabb, mint az autó/motor gumik szelepe), akkor kell hozzá szelep átalakító (bringaboltból) vagy bicajos pumpa, aminek szokott lenni ilyen vékony szelepre való csatlakozója is. Van a szelepen egy kis fej, azt eltekered koppig, akkor T formája lesz, ha ujjal benyomod, ereszti a levegőt. Ebben az állásban felpumpálod, utána visszaszorítod azt a kis fejet, ellenkező irányba csavarva. És kész.

2017. aug. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hello! Köszi de álltalában én is pumpával szoktam kereket fújni☺ A baj az, hogy amikor lecsavarom az átalakítót és a szelepfejet vissza akarom csavarni eredeti helyére rengeteg levegőt enged ki. Ezt hogy tudom elkerülni?
2017. aug. 14. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
a kérdést olvasva azt hittem, hogy ez egy olyan bicikli amit bohócok hajtogatnak lufiból, hogy magát a bringát fel kelljen fújni. Amúgy igen, pumpával kell, kivéve ha előbb kiszedsz pár küllőt, mert akkor befér a fejed a küllők közé és szájjal is felfújhatod.. azt nem tudom, hogy az eresztés ellen mit lehet tenni.
2017. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szlory ***** válasza:

#1 vagyok. Ezek szerint akkor "Presta" fejes, azaz csavaros. Az csak akkor engedhet ki levegőt, ha befelé nyomod. A megoldás ez esetben az, hogy csavard nyomás nélkül, a menet majd ráhúzza magát, kifújás nélkül.


Nem ördöngösség, de ha ezek után sem megy, akkor valami brutálgagyi szelep lehet, mert nekem több tucatnál működött és elméleti síkon szintén "csak" ennyi a szükséges tudás hozzá. :(

2017. aug. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Én most nézegettem képeket erről a lóról, én mindegyiken autószelepet láttam.

Tényleg presta lehet?


Kedves kérdező, így néz ki a szelep?

[link]


Ha ilyen, csak a legfelső recés tagot kell kitekerni pumpáláshoz, nem a teljes krómszínű részt.

2017. aug. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szlory ***** válasza:
Presta volt neki, megoldva a feladat. Amúgy sok Prestást nem cserélhető szeleppel gyártanak (éljen az olcsósítás), pl. több Conti modellem van, azokon nem cserélhető (pedig már a könnyített szériások jórészt, nem az alap kiadású), viszont mindegyik Schwalbém cserélhető.
2017. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem csak személyesen, a helyszínen, titkos módszerekkel. Mire hazaérsz, leereszt, ha nem vagy elég gyors. Ezért vettem Csepelt
2017. aug. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!