Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Átmeneti merevedési zavar...

Átmeneti merevedési zavar hosszú biciklizés után normális?

Figyelt kérdés

Már többször is tapasztaltam ilyet magamnál, 200 km-s tekerés után..a probléma szerintem a zsibbadtságból ered..mert utána, ha már fel is áll, akkor is olyan mintha érzéstelenítve lenne. teljesen érzéketlen még rá fél napra is. nem zavar, mert mindig helyrejött eddig, de ha ezt egymást követő napokban újra és újra megismétlem, abból lehet maradandó károsodás?

NEM TROLL KÉRDÉS! Köszi a válaszokat előre



2017. aug. 18. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:

én pont fordítva tapasztaltam ilyet, túlzásba vitt önkielégítés utáni napon ágyéki fájdalmat okozott a bringázás.

Szerintem ez nem annyira a nemi kiválasztórendszer, inkább az ágyéki izmok kimerültsége.

Minden esetre szerintem érdemes lenne egy másik, kissé más alakú, vagy kisebb nyerget beszerezned.

2017. aug. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! érdekes amit tapasztaltál, én még nem vettem észre. nyergem kényelmes igazából, meg elég komoly bringás cicanacim is van...de egy idő után az ülés nyomása nem kimél :/
2017. aug. 19. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:

lehet, hogy a bringás gatyát kéne hanyagolnod. Azt mondják, még a túl feszes bokszer gyakori viselése is káros lehet a férfiasságodra, hátmég akkor egy cicanadrág...

Illetve ha már ilyet veszel fel, igazítsd benne olyan pózba a farkadat/golyódat, kicsit mintha eleve felállna. (függőlegesen a hasfalhoz értem) Mert akkor így szabadon maradnak az izmok, és ha bringázás közben ér valamilyen, akár szexuális, akár fizikai inger, mondjuk hirtelen zöttyenés, viszonylag szabadon tud reagálni rá a nemi szerved, megmoccanni, merevedni, ernyedni. Ennél jobban nem tudom leírni, mire gondolok, de férfi vagy, gondolom érted, miről beszélek nagyjából.

2017. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:

Nem normális. Tipikus jele annak, hogy nem megfelelő a nyereg -vagy a nyeregbeállítás.

Olyan nyerget válassz, amelynek szélessége megfelel az ülőcsontok távolságának és tekeréskor a nyereg szárnyain ülsz, nem nyomja a gát környékét. És persze helyesen kell beállítani és használni is.

Látatlanban csak azt tudom mondani, menj el egy jobb kerékpárszaküzletbe és a szakképzett eladótól kérj tanácsot ez ügyben.

2017. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Megfogadom a tanácsod.
2017. aug. 20. 15:47
 6/7 anonim ***** válasza:

200km után sem lesz semmi baja, ha jó az ülés. A mostani elnyomja a vérkeringést, ami hosszú távon prosztatagyulladást, impotenciát okoz.

Mikor kicsit is zsibbad, ki kell állni. Az SMP TRK nyergek a legjobbak szerintem az adott farnak megfelelő méretben. De persze be kell állítani azt is!

2017. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt már néztem. lehet az új bringámra ilyen kerül majd. Köszi neked is!
2017. aug. 20. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!