Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretném kipróbálni az...

Szeretném kipróbálni az országúti kerékpározást, milyen vasat lenne érdemes vennem?

Figyelt kérdés

7-8 éve mountain bike-ozom, a környékünk hegyeit rommá tekertem. Egy ideje irigykedve nézem az országúti kerékpárosokat, múltkor pedig kipróbáltam egy ilyen biciklit és nagyon megtetszett, ezért szeretnék átnyergelni erre a sportra.


Egyelőre nem akarok nagyon komoly bringát venni, mert nem tudom még hogy mennyire az én sportom ez, nem akarom nagyon komolyan elkötelezni magam. Viszont nem akarok olyan rossz vasat sem venni amitől elmegy a kedvem az egésztől. Tehát egy olyan belépő szintű bringára lenne szükségem amivel azért nem csak a városban lehet tekergetni hanem hosszabb túrákra is alkalmas, de nem félmilliós versenykerékpár kategória.


Nagyjából 100 ezer forintot szánnék rá. MTB-os tapasztalataim alapján inkább használtat vennék, gondolom itt is érvényes hogy egy adott összegért jobb vásárt lehet csinálni ha nem vadiúj gépet szeretnék.


Nagyon megköszönném ha egy hozzáértő segítene. Milyen márkákban, típusokban érdemes gondolkodni? 185cm 75kg vagyok, milyen méretet nézzek? Vagy ez egyéni, amelyiket kényelmesnek érzem? Előre is köszönöm.



2017. aug. 21. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha olcsón jó biciklit akarsz, a kifutó sorozatokat nézném meg. Ezeket néha jelentős kedvezménnyel kiárusítját. Márpedig egy tavaly gyártott, ámde vadiúj biciklin hosszú ideig remekül elkerekezhetsz. Úgysem az utolsó divat szerinti festés számít.

Nekem Author van ( [link] ). Pont így vettem 2005-ben: 2004-es modell, de a két évjárat között technikaliag semmi különbség nincs, fék, váltó, felnik ugyanazok, csak más szám van ráírva.

2017. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! A külcsíny és a divat másodlagos(illetve inkább sokadlagos), maga a gép legyen jó. Jó váltó ami nem recseg ha emelkedőn használod, stb.
2017. aug. 21. 14:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Akár kifutó termék akár nem, de 100 ezerért sajnos nem kapsz semmit, max valami tourney vagy altus szettel szerelt gagyi vacakot, mi szépen néz ki mikor kitolod a boltból, de 50km után kezd el zörögni valami...


90 es évek, 2000res évek elejei acélvázas bringát ajánlanék ennyiért,

Colombus, reynolds, vagy oria csőszettből készült vázat keress, shimano 500ex, shimano 105, esetelnként dura ace is kifogható...

A hajtásrendszer állapotára kell figyelni...

Sokszor ki lehet fogni olyan alig kopott darabokat amik az elmúlt 20 évben egy német garázs egyik felébőlett áttolva a másikba...

A kedvenc szaladgálós, edzőbringám egy bianchi caurus 907-es, shimano 500ex-el van szerelve.


A fenti paraméterekkel kereshetsz bianchi, cineli, peugeot, puch, raleigh, ktm, stb bringákat,

60-100közt lehet találni..., de ki lehet fogni olyanokat, akiknek fingjuk nincs, mit adnak el, az én bianchimat is 25000ért vettem egy németben lomizó kamionostól.

2017. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Új bringát semmiképp nem szeretnék venni, autóban és mountain bike-ban is az a tapasztalatom hogy sokkal inkább érdemes használt cuccot nézni.

2017. aug. 23. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze én kicsit elfogult vagyok, ha megfelel a claris vagy hasonló rendszerek, 100körül már ki lehet fogni néhány éves meridákat, kellyket, ktm stb
2017. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pont ezért tettem fel a kérdést, nem tudom hogy a 100 rugó mennyire reális, úgy látom hogy nem nagyon. MTB-ben ennyiért elég élvezhető darabokat lehet kifogni. Nézegettem bikemagon meg hasonló oldalakon a hirdetéseket, valóban, 80 körül egysebességes bringákat árulnak, de 100 körül is ezer éves rozsdarágta peugeot cangákat.


Nem akarok olcsójános lenni, csak nem akarom nagyon elkötelezni se magam, ezért nem egy komoly bringával kezdenék, de azért ne is nagyon rosszal.

2017. aug. 23. 23:04
 7/11 anonim ***** válasza:

most egyáltalán nem ástam bele magam, csak egy gyors keresés után max 100ezerig én ezeket nézném meg:

[link]

[link]

[link]

[link]

2017. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

most a képekről sajnos nem jön le jól az állapota, de ha nincs agyon kopva a hajtása, akkor egy évi 2-3000km max hobbi felhasználással az első kettőre azt mondanám, hogy egy életre kitart minimális karbantartással, persze alap kopó alkatrészek cserélésével...

ezért szeretem a bianchi caurus 907-emet, munkába járok vele, meg szezonban balatont kerülök 2-3 alkalommal, és elnyűhetetlen.

2017. aug. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, kedves 60-as :)


Igazából én is erre vágyom, legyen egy olyan bringa ami könnyű, gyors, és alkalmas akár 200-250-es túrákra.


Még egy kérdés: alapvetően tisztában vagyok a kerékpár alkatrészeivel, meg tudom ítélni hogy ez meg az milyen állapotban van. De használt országúti kerékpár vásárlásnál van valami egyéb buktatópont amire érdemes nagyon figyelni?

2017. aug. 27. 10:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Az outisok elég sznobok, én is egy gagyi 80 ezres bringával kezdtem, meg is szerettem, mármint a brimgát annyira nem:D, de a sportot igen. De ha téged nem zavar, hogy mivel mész akkor és nem törődsz másokkal akik majd elmennek a több százezres gépükkel melletted akkor hajrá:D. Egyebkent én inkább ajánlanék egy ùjjabb bringát, ha még gagyi cuccokkal is, de szerintem kényelmesebb, mint egy 20 éves gép..
2017. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!