Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha levegős teleszkópomba nem...

Ha levegős teleszkópomba nem fújok levegőt, az árt neki?

Figyelt kérdés
MArzo dj3.
2017. aug. 21. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
hogy érted? hogy nincs benne levegő és koppanásig be van nyomva úgy használod? az szerintem árt neki..nekem a hátsó telóm levegős, úgy vettem, használtan a bringát, hogy kevés levegő volt benne és ahogy ráültem kb teljesen lesüllyedt a teló..kisebb buckáknál kopogott fém a fémen..első dolgom volt feltöltetni..
2017. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ebben van rugó, a levegő csak kiegészítés.

Így kimozog 9 centit, ha éppen túrázok, de kényelmesebb is. Nem koppan le.

2017. aug. 21. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Rugós-levegős??? Ilyet se hallottam még, biztos???

Levegő-olaj/levegő.

Rugó-semmi/olaj.

Olaj-olaj.

Ezeket a kombókat ismerem. Rugós lenne levegő csillapítással?

2017. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát most hallottál, szedtél már szét teleszkópot 3-as?

Szerinted ha csak levegő, és olaj helyettesítené a rugózást, akkor mennyire lenne progresszív a teleszkóp?


Mindegyik teleszkópban van legalább az egyik oldalon rugó.


2007 dj3: [link]


Rugó + levegő + olaj.

2017. aug. 22. 20:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, nem hallottam még ilyet, de a modellre rákeresve sincs semmi adat.. a RockShox Recon Gold RL-emben nincs rugó, se a régi dual air Rebámban. Hacsak a Motion Control Damper nem rugó.. :D

Kiválóan mozognak, pedig levegősek, olaj/levegő csillapítással.

2017. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5.: Köszi, hogy írtál, ma is tanultam újat :)

Nekem anno egy dh-s srác azt mondta a marzokról, hogy túl puhák a rugók benne, sok levegőt kell beléjük fújni, és progresszív lesz az útjuk. Vagyis az elején nagyon könnyen mozog, aztán fokozatosan nyomódik össze a levegő, felkeményül.


Én még itt voltam lemaradva, nem is igazán tanulmányoztam a komolyabb teleszkópokat, nem is volt rock shox-om se :)

Őszintén csak levegővel és olajjal fogalmam sincs hogyan tudják megoldani a megfelelő rugózást, de az biztos, hogy sok súly le lehet faragni így :)

2017. aug. 23. 22:45
 7/9 A kérdező kommentje:
*súlyt
2017. aug. 23. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy,hogy van benne 1levegő-tartàly adott menyiségű levegővel. Aztàn egy dugatyú az nyomogatja a levegőt ami kisebb helyen össze sűrösödik és keményebb rugózàst eredményez.

Az olaj pedig a csillapit álltalában a vissza utat.


A légrugó nem új dolog

2017. okt. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja hogy kérdésre is válaszoljak.

Elvileg van egy tàblàzat ami a bringàs sulyát és a hozzá tartozó nyomás értéket tartalmazza.

Azaz ideális,ettől persze ellehet térni,felhasznàlasi terület függően.

A dj3 ahogy neve is mutatja egy Dirt Jump teló,tehát kemény érkezésekre is felvan készitve.

Vagyis egy viszonyleg keményebb teló (lenne ha fujnál bele ahogy kell) de turázásra jó lesz picit puhábban is. De vigyázz,hogy ne koppanjon.

2017. okt. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!