Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Féktisztító folyadék helyes...

Féktisztító folyadék helyes használata?

Figyelt kérdés
Persze elolvastam a flakonon található leírást. azt írja, ne érjen festett részt. Kiszedem a kerekeket, de a küllőkre akkor is rámegy meg az agyra a cucc..talán marja a festéket? vagy miért nem szabad festékkel érintkeznie? Vagy akkor talán csavarozzam le a tárcsákat és úgy fújjam le őket? És ha Lefujtam a féktárcsákat, utána le kell törölni szárazra, vagy elpárolog róla a cucc?

2017. aug. 22. 23:30
 1/2 szlory ***** válasza:

Ha nem Napalm, akkor nem lesz baja a festéknek. Bár én vagy tucatnyi termékkel dolgoztam már, valahogy ilyen felirattal nem találkoztam. Esetleg ez nem aerosolos?


Mindegy is. A folyamat helyesen:

1) kereket kivesz (csak biztonság kedvéért, rutinos ezen spórolhat, ha akar)

2) befúj/beken mindkét oldalán, úgy, hogy ne sok fölösleg keletkezzen és végképp ne folyjon a külsőre vagy az agyba

3) vársz 10-20 másodpercet, amíg elillan, száraz lesz a felület

4) visszaszerel/kész


Amitől igazán félned kell, az a fékbetétre való ráfolyás. Ha rámegy, végeztél, dobhatod ki azt is. Ha csak a tárcsán marad és ráfékezel, akkor nyikorogni fog, de általában olyan kevés jut rá, hogy megússza a betét.


A tárcsát ne csavarozd le semmiképp, nem erre van kitalálva, el fog gyengülni a csavarozás. Mindamellett fölösleges is volna.

2017. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld. már megoldottam, úgy ahogy te is javasoltad. kivettem a kerekeket lefújtam a tárcsákat de úgy hogy a biztonság kedvéért rongyot terítettem mögé, hogy ne menjen oda ahova nem kell a féktisztító. vártam amíg elpárolog és visszatettem a helyére :) jó lett. köszi
2017. aug. 28. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!