Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi vizet fogyasszak egy 9...

Mennyi vizet fogyasszak egy 9 órás biciklitúra alatt?

Figyelt kérdés
Már párszor letekertem a 205 kilométeres kört amit kinéztem magamnak, de az utóbbi időben már nagyon meleg volt és még többet kellett innom. Arra lennék kíváncsi, mennyi vizet ajánlott magammal vinnem egy ilyen útra. pihenővel együtt kb 9 óra alatt teljesítettem.

2017. jún. 10. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, annyit igyál, ami jól esik. Pedig minden sportos újságcikkben nyomják ezerrel az agymosást, hogy "mikor szomjas leszel, akkor már a halálos kiszáradás küszöbén állsz ,stb".

Montenbájkos egésznapos, kánikulai tekergésekre felpakolok 4-5 másfeles flakont, feltéve, hogy nem tudok venni valahol.

2017. jún. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én vettem egy Camelbak hidratációs hátizsákot, 3 literes tartálya van + teszek be még egy 1 literes kulacsot is. a vázon is van 2szer 0,7 literes meg az ülés mögött is. általában olyankor és olyan helyeken tekerek ahol zárva van már minden, hogy vizet vegyek.


De még érdekelne, hogy a túlzott vízfogyasztás veszélye nem áll fenn ilyenkor? Olvastam a hiperhidrációról. Gyakori lehet sportolás utáni folyadékvesztés vízzel való pótlásánál, ugyanis a sok víz felhígítja a vért és felborítja a vér nátriumháztartását. Gondolom ehhez hozájön még a sóvesztés izzadáskor.


Milyen sportitalt ajánlatok, ami tényleg jó, nem csak parasztvakítás egy csipet sóval és L-karnitinnel meg ginsengel feleslegesen kevés mennyiségben

2017. jún. 10. 09:33
 3/6 anonim válasza:
Nem vagyok nagy biciklis, de hosszú távra (5-6 óra) mi mindig BCAA-s vizet iszunk. Ha jól lenyújtok még izomlázam sincs szóval biztos pótol valamit. Egy kis sót rakhatsz bele, viszont én például biciklizés közben főleg iylen melegben nem nagyon állok meg wc-ni mert egyszerűen nem kell pedig sok vizet iszom. Gondolom így nem megy ki belőlem a só se.
2017. jún. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tartok is itthon Scitec-es BCAA-t, majd kipróbálom. De sóvesztés izzadással is történik, multkor elkezdett szakadni az eső és az izzadságot az arcomra mosta (undi :D) olyan volt mintha megettem volna egy marék sót. Meg a véred lényegében egy piros sóoldat, ami ha sok vizet iszol, felhigul és az nem tesz jót. persze az se ha besűrűsödik. Azt nem tudom, hogy mennyire van egyensúlyban a vízvesztés és a bevitel. de ez már nem is az eredeti kérdéshez kapcsolódik, szóval mind1 de aki esetleg tudja, kérem írjon ezzel kapcsolatban. Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 10. 11:42
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Izzadással rengeteg sót, ásványi anyagot veszítesz. Ezt kell pótolni a folyadék mellé. Nem elég a víz melegben, fóleg ekkora távon! Multis pezsgőtabletta, só, banán, izo ital is kell. Nátriumsó és káliumsó is kell. A banánban kálium és cukor van, aszpartám és színezék nélkül! Egy jó ásványvízbe (1500-2500mg oldott anyag, minél több magnézium és kalcium) multivitamin, csipet jódozott só, 1-2 kanál gyümölcscukor, pici szörp vagy gyümölcslé és kész az izo ital! Banánnal kiegészítve legjobb! Nyugodtan dobj a vizedbe sót! Nem lesz sós, csak frissítőbb! Persze bolti izot is ihatsz, nekem az túl ízesített és kerülöm a rákkeltő aszpartámot, aceszulfámot, ciklamátot..

Óránként akár 1 liter vizet/kever3ket is megiszok, ha meleg van! Ennyi idő alatt szerintem min. 4-5 liter kell, elosztva kis kortyolgatásokra és hűvösben pihenve jól meghúzva a kulacsot! A kiszáradás fokozza a napszúrás veszélyét is! Ne félj, vízmérgezést a hirtelen nagy mennyiségű 5-10l vízivás okoz. Ill mikor teljesen értéktelen, agyonra tisztított vizet iszik valaki sokat, amiben nincs semmi ásvány! Vannak víztisztítók, amik szinte desztiláltra tisztítanak! Az a veszélyes! Vesekőhajtáskor 1-2 litert itatnak meg veled húzóra, fekvés közben, naponta többször is, mégse lesz bajod! Miért? Mert sóoldat csepeg beléd mellé és eszel!

2017. jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is, utolsó válaszoló!

Nagyon hasznos volt a válaszod és még egyszer köszi a többieknek is. Megtudtam amit akartam, mindenkinek megy a zöld!

2017. jún. 10. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!