Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik biciklit válaszztanátok...

Melyik biciklit válaszztanátok ez a kettő közül? És miért?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2017. szept. 11. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:

:o A KTM ára iszonyat pofátlan. Mondjuk a másik is elég horribilis összeg ahhoz képest, hogy csak egy trekking bringa low end cuccokkal szerelve.

Nem igazán értek a trekkingekhez, de basszus... Majdnem 200 ezret elkölteni egy ilyen bringára nagyon nem éri meg. A Testbike-on 90 körül mennek, 150-ért meg sokkal jobbat kapsz, akár 0 kilóméteres "használtat" is. 200-ért meg hidraulikus tárcsafékes, sportos, Xt felszereltségű bringát kapsz... Tudom, szállítás, garancia, satöbbi, de a belinkelt bringák nem érnek 100 ezernél többet, ha kihozod a boltból.

2017. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se érnek ezek ennyit, meg gondolom városi közlekedésre lenne, vagy kisebb túrákra..elhiszem, hogy ahhoz nem kell a legmenőbb váltó, meg semmi extra, de akkor miért kérnek érte 200 ezret azt nem értem..használtan kapsz ennél sokkal olcsóbban ennél még jobbat is.
2017. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szlory ***** válasza:

A kettő két eltérő irány. Nincs ez annyira erősen "túlárazva", a felszereltség fényében. Itt azért Shimano agydinamóról, Magura olajos fékről, 8-as agyváltóról beszélünk a Gepida esetében. Egyébként a kettő közül szerintem ő a jó vétel, HA AZ ADATLAPJA IGAZ - és nem a fotó. Ld. lentebb..


Egy dolog, amit tudni illik róla: ő bizony agyváltós, ahogy jeleztem. Vele pont ellenkezőképp kell váltani, mint a külső váltókkal - és ez van, akinek nagyon bejön VS nagyon nem jön be.


Tudniillik az agyváltónál abbahagyod a hajtást, utána váltasz. Akár egyszerre több fokozatot. Ezzel szemben a KTM Deore váltója 1 (max 2) fokozatot ugrik egyszerre, kilóg a kanál hátul, elöl pedig szintén nem olyan diszkrét a hajtásrendszer. És azt váltás közben hajtani kell (jó, nem illik erőből taposni, de a lényeg, hogy a pedálnak mozogni kell, különben nem tud váltani). Pirosnál indulni agyváltóval a hanyagoknak jobb, mert induláskor belőhetik a kedvenc áttételüket. A másiknál ezt megálláskor kell belőni, utána nincs érdemi lehetőséged.


Röviden: a Gepida 150ért jól muzsikál, ha Nexus 8-as agyváltója van (és ilyet szeretnél), Magura felnifékkel, agydinamóval. A KTM 200-at nem ér meg csak azért, mert azon külső váltó van, ha külső váltós kell, keress mást, jót, de cirka 150 körül illene találni.

2017. szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, érdemes több boltot megnézni és érdeklődni az akciókról. Én most vásároltam bringát, szinte mindenhol mondtak egy 10-15%-al alacsonyabb akciós árat.
2017. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézz be az INTERSPORTBA is , májusban 130 ezer volt GENESIS 28as trekking hasonló felszereléssel ajándék U lakattal .
2017. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem gepida jobban bejön,olcsóbb és szerintem aki ilyet vesz annak kényelmesebb.

A ktm-en jó cuccok vannak de kicsit "maradi". A gepidela jobban megfog azt erzem,hogy arra figyeltek,hogy legyen benne egy kis "luxus" amivel többet tudnak adni,de nem szállel az ára.

2017. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Anyumnak lenne a bicikli, neki a legeslegfontosabb az lenne, hogy ilyen jellegű alacsony vázas legyen. Esetleg van jobb tippetek, mit érdemes még néznem ilyesmi minőségben, de pont ilyen vázzal?

2017. szept. 12. 13:50
 8/8 szlory ***** válasza:

Fú, az ilyen kemény dió, tapasztalatból mondom (1 anya + 1 anyós). :D


A váltást mindenképp tisztázzátok előtte, mert ha kényelmetlen lesz neki, cudar szívatássá válhat neki!


Ezek a vázak "női városi kerékpár" kategóriába esnek. Nézz körül itt egyszer: [link] Itt látok Gepida Reptila és Kellys Avenue modelleket, olcsóbban, és elsőre szerintem annyival gyengébb, hogy anyuka észre sem veszi. (Őszintén, hegyen lakik? Biztos használna 21 vagy 8 sebességet? Szerintem 3 sebességes agyváltó elég városba, ha nem mondjuk a budai hegyvidékre készül a piacra meg haza.)


Vagy naggyon jó "mamabike" a régi acélvázas felújítva vagy újszerű állapotban. Hopp, egy régi-új agyváltós: [link] (az ilyeneknél ritka a külső váltós modell, de nem kizárt találni, csak tovább tart) 70-90e Ft táján már felújítva, garival megcsinálják neked a kívánt színben akár a különféle bringaépítő cégek úgy, hogy valami régi váz az alap, új alkatrészekkel tele és kész. Az acélváz pedig kényelmes és meglepő mód könnyebb, mint ezek. (17kg?! Hah! Egy KTM Exzellent, sima acélvázzal, külső 6os váltással ~14 kiló, csomagtartóval és sárvédővel együtt..)

2017. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!