Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jelenleg egy 80mm rugóutas...

Jelenleg egy 80mm rugóutas első teleszkóp van a biciklimen. Milyen korlátokon belül növelhetem a rugóutat?

Figyelt kérdés
Gondolok arra hogy a kis suntour helyére egy valamire való levegős rock shox villát rakni.

2017. okt. 10. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100mm a max. 120 már túl megemeli, elcseszi a formát.
2017. okt. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kiitos ***** válasza:

Gyárilag a vázhoz ajánlott legnagyobb beépítési méretű villát tehetsz bele (a gyártó szerint).

Hosszabb villa nagyobb erőhatásokat hoz létre a vázon, főleg a fejcső hegesztése és környéke van veszélyben ilyenkor.

Pl: UMF hardy-t van aki 180-as villával használja mégsem törik.

Egy szerencsétlen helyzetben eltörhet a váz a gyári méretű villával is.

2017. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
egy dechatlonos kerékpárról van szó, alu váz.
2017. okt. 11. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért nem elég a 80? A rock shox is gyárt 80ast és a suntour is 120mm-est.

Amúgy 100mm,de nem a formàt hanem a geometriát elszurja.

Laposabb fejcső szög,lomhább kanyarodàs,kisebb agilitás.

Mondjuk a telónak jó...

2017. okt. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szerintem több múlik a teleszkóp minőségén mint a rugó úton,(tapasztalataim szerint) és ha nem downhill-ezni használod bőven elég a 80 mm-es rugóút :) nekem egy B'twin rockrider 520-as bicajom van 80 mm-es rugóúttal, és a 80 mm-ből eddig cirka 50-55 mm-t tudtam kipréselni úgy hogy 78 kg vagyok és azért mentem vele terepen rendesen, de bőven elég volt a 80 mm. több tényleg csak akkor kell ha már komolyabb ugratásokba kezdesz...de ahhoz meg egy komlyabb bicaj is kell. valamint ahogy az előttem kommentelők is írták, tényleg elrontja a geometriáját...és a váz is sérülhet.
2018. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

100mm még elmegy egy 80mm re "kalibrált" váznál,nem fogsz nagy különbséget észleleni.

A bringa sem. Az a 20mm alig a hüvelykúj szélessége (col)

Élből 10-15mm leveszk a SAG-nál (a teló benyomódása amikor ráülsz a bringára).

Utána mennyi marad? 85-90mm. Max. nagy ugratás után nem koppanle.


A suntour villák nem rosszak. Nagyjából a pariban van a gép többi komponensével.


Nyilván a levegős rs azért menőbb,de nem fog érdemi javulást hozni semmiben. Mondjuk többet költhetsz a karbantartásra.

2018. jan. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!