Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért lyukad ki ennyire...

Miért lyukad ki ennyire gyakran a biciklim kereke?

Figyelt kérdés

2 héten belül harmadszor lyukad ki, nem megyek olyan helyen, ami ezt indokolná.


Mivel nem értek ilyenekhez, biciklishez viszem mindig. 1 hete vittem el, kicserélték a belsőt a hátsón, tegnap megint leeresztett 20 perc biciklizés után (aszfalton).


Más biciklis nincs a városban. Múltkor mondtam neki,h nézzék már meg, h mi a gond, vagy h mi szúrja ki, erre azt mondta, h állítólag üvegszilánk volt benne.


Biztos vagyok benne, h vagy rosszul rakják vissza a kereket, vagy nem veszik észre h pl nagyon kopott a külső, mivel elég régi már.

nem tudom, mi lehet még a gond ezeken kívül.



2017. okt. 20. 08:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lekopott a köpeny.
2017. okt. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amíg nem defektvédelemmel ellátott gumim volt, addig hetente, kéthetente volt defektem itt bp-n. Az új gumival ez drámaian lecsökkent, de ahogy írták, ahogy egyre kopik a futófelület, úgy fog nőni a defektek száma. Amúgy kiszúrhatja a belsőt valamelyik küllő is, ha nem jó a felniszalag, ilyen is előfordult már velem.
2017. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

most h újra megnéztem, nem is tűnik annyira kopottnak a külső.


ennek a defektvédett külsőnek utánanézek, csak attól tartok, h vmit a szervizben csesznek el.

2017. okt. 20. 09:10
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt ehhez kísértetiesen hasonló esetem. Ikszedik leeresztés után vízbe tettem a felfújt kereket és egy pici lyukat találtam a belsőn, ahol gyöngyözött a víz, tehát valami kiszúrta. Ujjbeggyel végigsimítottam a külső gumi belső felszínét és egy helyen észleltem egy pici szúró érzést a felszínen. Alaposan megnéztem és a köpeny külső felszínén abban a pontban egy rózsa tüske volt beleszúródva a köpenybe úgy, hogy a belső oldalon éppen képes volt kiszúrni a belső gumit, de a köpeny külső oldalán a kiálló része annyira lekopott, hogy csak alaposan megnézve volt felfedezhető a tüske maradványa.
2017. okt. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
No igen, defektjavítás kihagyhatatlan mozzanata, hogy megszüntetjük a defekt kiváltó okát úgy, hogy ahogy előttem írták, alaposan végig kell simogatni a külső gumi belsejét, hogy az ember biztosan megtalálja a tüskét vagy szilánkot, máskülönben az újra és újra ki fogja szúrni a belsőt...
2017. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
akkor első körben megvizsgálom a külsőt.
2017. okt. 20. 14:13
 7/15 anonim ***** válasza:
Ősszel többnyire a száradó ágak és egyéb kemény felületre kerülő kicsi szúrós növények miatt van defekt . Szög üveg csavar alig okoz rejtett lukat , nézz oktató videókat és cseréld javítsd magad a gumikat . Gombostűvel ki lehet szedni a betört tüskéket , van mikor látszik kívülről van mikor csak belül érezhető . Egy szerelő készlet 800 Ft amiben 7 folt van . Ez már 2 defektnél megtérül , időd is marad amellett hogy fejleszt .
2017. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mindezek melett a alacsony gumi nyomás is okozhat defektet. -Ami "felütéses" defektet okoz. Ott nincs mit tenni...kemenyebbre kelett volna fujni a gumit.


Lehet még becsipődéses is ami igen ritka.-a felni és a külső közé szorult belső, nagyon 2balkezes szerelő. Illetve itt is bejàtszhat az alacsony nyomás,de ehez azért balszerencse is kell.


És lassu defekt ami pedig elég alajas dolog. -lassan eresztő gumi víz alatt tartva nem gyöngyözik...csak lassan ereszt 1-1 buborékot,de így 1-2 nap alatt "magától" leereszt.


Lletve vannak ilyen időszakok,egy időben én is hetente kaptam defektet. Aztàn volt amikor 1évyig semmi.

Volt ismerösöm aki 100km alatt kapott 3defektet...

2017. okt. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem leírni, h mountain bike-om van.
2017. okt. 21. 09:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha olcsóbban akarod megoldani, mint a defektvédett külső, akkor használj Slime-ot. Ez egy spéci folyadék, ami eltömíti a tüskeverte lukakat, tehát nem ragasztó. Én sokat járok terepen, és a folyadékkal hónapokon át nem kell a gumihoz nyúlnom, csak néha rápumpálni. Egyszer egy zúzottkő által okozott hasadást is napokon át megfogott. És gyorsan sajátítsd el a gumiszerelést :)
2017. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!