Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha táskával a hátamon bicikliz...

Ha táskával a hátamon biciklizek amibe ~6 kg súly van kb. akkor többet fejlődnek az izmaim?

Figyelt kérdés

2017. nov. 2. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, sőt, ha megszokták már az izmok az eddig leterhelést, akkor nem árt időnként picit fokozni azt, különben nincs továbbfejlődés. (Mondjuk, én biciklivel ezt még nem próbáltam, húzódzkodni szoktam így. Biciklimen 5 táska van, amibe 30-35 kiló is belemegy időnként, de erre mindez idáig edzésként még nem gondoltam, azt nálam heti nagybevásárlásnak hívják. Utca végi emelkedőn azért már érzeni, hogy teli a zsák...)
2017. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szlory ***** válasza:
100%

Ezt ugye a Humor kategóriába szántad, csak mellément? Ha nem, akkor kérlek, rendelj a TV shopból elektromos hasedző övet is, mert hamar kockahasat fog csinálni neked. :D


Nyilván minden extra terhelés nagyobb erőkifejtést igényel az izmoktól. De ez nem edzés, ez állóképesség növelés lesz, mint ahogy egy szerencsétlen kubikos sem lesz Schwarzenegger, csak mert egész nap lapátolja és talicskázza a földet!!


Ha az izmaidat akarod fejleszteni, azt leginkább edzőteremben kezdd el. A hátizsákban 6kg meg szerintem még a 10%-át sem teszi ki a saját tömegednek, így nem sok mindent érsz el, max gerincet és vázizomzatot erősíted meg (vagy rontod el, ha ügyetlenül és rendszeresen csinálod)

2017. nov. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi értelme ezt csinálni. Maximum ha bevásároltál. :D
2017. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ő is így kezdte mint amit te akarsz https://www.youtube.com/watch?v=MKte0jri6ek
2017. nov. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Hát hogy plusz izmot csinál-e, azt nem tudom, de derékfájást tutira.

A kerékpározásnál nem így kell terhelést növelni.


Ha tényleg nehezíteni akarod a tekerést táv- és szintnövelés helyett más módon, hozd el a lovat, meghúzom én neked a kónuszokat aztán hajthatsz nyeregből kiállva még a lejtőn is.

:)

2017. nov. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szlory ***** válasza:
40%

Azért derékfájást nem illene, vagy más baj is van. 6kg egy dupla karácsonyi "ünnepi háj", meg wc előtt, bereggelizve. Csak itt nem a hasadban húz le, hanem a hátadon nyom le. :D


Viszont most láttam frankó megoldást: az üregeket töltsd ki salakkal/homokkal (kormányba, vázba, dugózva még a villanyakba is). Ezek után szivattyúzz a gumikba vizet levegő helyett. Nagyjából meglesz a +6kg. Utána jöhetnek a kónuszok! :D

2017. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

"Azért derékfájást nem illene, vagy más baj is van."

Nem feltétlenül. Hosszabb távon kerékpáron (főként persze olyan bringán, ahol közel sem függőleges a gerinc helyzete, tehát országútin, MTB-n, trekkingen, túrabringán stb.) simán csinál derék- és hátfájást a hátizsák, egészséges embernek is, mert ilyen irányú terheléshez nincs szokva.


"Csak itt nem a hasadban húz le, hanem a hátadon nyom le. :D"

Nem akarok statikai rajzot kreálni, de pont ez a baj, hogy nem ott húz. :D


Szerintem egyébként a plusz súly szinte semmit sem számít, legalábbis síkon, max a gyorsításoknál valamennyit.

A kerékcsapágyazásnál a gördülési súrlódás nem nő lineárisan a tömeggel-súllyal (még a gumiknál sem).

A terhelés-növelésre síkon azért vannak működőképes lehetőségek.

A kónusz-meghúzás tényleg működik. Csak eléggé árt az agynak, csapágygolyóknak, kónuszoknak.

Fel lehet tenni egy-egy dinamót első-hátsó kerékre, az elég rendeset visszafog. Eszi a gumi szélét, de ez van.

Fel lehet venni XS-es embernek XXL-es széldzsekit, elöl félig nyitva, olyan fékezőernyőt fúj, hogy csak na.

A fixen nagy sebességfokozatot én nem ajánlanám, mert a lassú pedálfordulat miatt görcsveszélyes.

De mondjuk lehet olyan áttételt választani, ahol az ember kénytelen folyamatosan 90-es, 100-as pedálfordulat felett pörgetni, a lábnak csökken a terhelése, de szív-tüdő munkát meghajtja. Izomra is dolgozik, kábé úgy, mint gyúrásnál a kicsi súly nagy szériákban.

2017. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!