Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Siófoktól Pécsig kerékpárral?

Siófoktól Pécsig kerékpárral?

Figyelt kérdés
Siófoki vagyok, Pécsett járok egyetemre, s nagy tervem, hogy ezt az utat biciklivel tenném meg egyszer. Ez a táv még kocsival is szinte örökkévalóság, de valahogy mégiscsak kipróbálnám bringával is. Amit tudni kell, hogy ha van időm, 10-15 esetenként 20 kilométert tekerek. Valakinek sikerült ekkora távot letekerni? Mire kell figyelni? Esetleg mit kell beszerezni, hogy viszonylag gyorsan 10-12-13 óra alatt lent legyen az ember? Nyári terv lenne.
2017. nov. 10. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
20 km az 40 perc úgy hogy nem is erőltetem..nem tom mekkora távolság de azt meg itt senki nem fogja megmondani, hogy ha 20 km-t 40 perc alatt tekersz le akkor 200km-t 10szer annyi idő alatt..egyre fáradni fogsz..amúgy én eddig 310km-t tekertem le egyszerre mások még többet is 24 óra alatt...erre gyakorolni kell
2017. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig max ilyen 20km-eket tekertél, akkor ez tuti ki fog végezni. Egyszerre 20km az piskóta, átlagos kondival is csupán 1,5 óra bringázás (mtb-vel, nem erőltetve, lámpákkal). Vállalj be nagyobb távokat (60-80km-eket, országúton ez még mindig rövid távnak számít, de itt már azért lassan képbe kerülsz) a télen, vagy a tavasszal. Ha letolsz pár ilyet, meg rendszeresen tekered a 20km-eidet, akkor nyáron már teljesítheted a célodat.

Persze nem mindegy, merre akarsz menni. Ha a Mecseken át, az km-ben rövidebb, de brutál sok emelkedőt kell mászni. Kerülővel (Szentlőrinc felé) ugyan hosszabb, de nem megerőltető.

Egy ilyen túrára alapból lazán rászámolhatsz egy teljes napot. Kora reggel elindulsz, és estére érsz oda. Időt nyerni a bringával tudsz (könnyű, jó állapotú, országúti kerekekkel felszerelt, úgy általában véve országútra összerakott és beállított bringa), az edzettségeddel (ha nem tudsz sokat tekerni egyszerre, nem élmény, hanem kínlódás lesz, és valószínűleg nem is tudod teljesíteni) tudsz. Nyáron vinni kell vizet. Az mindig legyen elég, egész napos bringázás során nagy mennyiségű folyadékot kell pótolni. Kajának azt vigyél, amit bír a gyomrod terhelés mellett. Valaki energiaszeleteket tol, valaki gyümölcsöket, de olyan is van, aki simán eszi a kolbászt egy hosszútávú túra során. Ezt neked kell kitapasztalnod.

Ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan. Több, 100km-nél hosszabb túrát is mentem országúton úgy, hogy mountis vagyok, és csak mtb-m van.

2017. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első feladat kitalálni, hogy merre mennél. Nem mindegy, milyen forgalmas úton mész és hogy mennyi szint van benne. Valahogy meg kell küzdened a Mecsekkel (cserébe ott árnyék lesz). Én már mentem az Abaligeti-tó felé, az barátságos volt, meg a 66-os úton is, az kevésbé (forgalmas, és szalagkorlát/sziklafal/szakadék van az út szélén, kezdőknek nem vicces). Ami még nagyon rossz volt, az a Dombóvár-Sásd szakasz a 611-es úton. Ha ott még mindig nincs meg a kerékpárút, akkor lehetőleg kerüld el, keskeny, és nagyon forgalmas. Ha jól értettem, akkor szoktál ezen a viszonylaton autóval közlekedni, így előre meg tudod nézni, hol, mire számíts. Érdemes olyan weboldalon tervezni az útvonalat, ahol szintmetszetet is kapsz (pl. bikemap.net).


A második kritikus dolog az, hogy eleget igyál. Én óránként fél litert szoktam legalább, vízzel kétszeresére hígított gyümölcslevet. Ezt számon kell tartani, mert könnyen elfelejti az ember, és nem érzi, hogy szomjas, hanem ehelyett hirtelen fáradtság tör rá. Én az út menti kék kutakból szoktam mindig újratölteni a kulacsom, ezeket előre meg tudod nézni pl. az openstreetmap térképén, ha jól kinagyítod.


A harmadik kritikus dolog az, hogy ne hátizsákod legyen. Az egy-két óra után nagyon kellemetlen tud lenni. Szóval, ha még nincs, akkor szereltess a biciklidre egy csomagtartót, és vegyél két gumipókot, azzal már rá tudod tenni a táskád. Ha nincs kulacstartód, akkor az se fog ártani. A legtöbb bolti kulacsban műanyagízűvé válik a víz, én literes cappy gyümölcsleves üveg használatával hidalom át a problémát (de nem minden kulacstartóba fér bele).


Felkészülésnek azt javaslom, hogy próbáld ki magad. Ha siófoki vagy, akkor ott a Balaton: egy kevésbé forgalmas hétköznap nyári reggel indulj el a part menti bicikliúton, menj 20-30 km-t az egyik irányba, aztán vissza. Jó esetben ez a teszt kihozza a felszerelésed kritikus problémáit: megfájdul a feneked a rosszul beállított nyeregtől, kidörzsöli a kormány a kezed (vegyél kesztyűt, nagyon jó), defektet kapsz és nem tudod, hogy kell megjavítani stb. Itt még akármi van, vonattal simán visszamész. A végén pedig érzed, hogy mennyire fáradtál el.


Amúgy edzésnek a napi 20 km valóban gyanúsan kevés, de nem biztos, hogy nem elég. Nekem napi 2x12 km volt a suli, és egy hónap majdnem teljes kihagyás után bicikliztem el Pécsre (240 km).


Azt gondolom le se kell írnom, hogy legyen B terved (sőt C, D, E és F terved is). Írd ki a vonatmenetrendet, buszmenetrendet, legyen nálad csutkára töltött telefon, pótakku ha van, térkép, biciklilámpa és pótelem is, ha van aki ki tud menni érted autóval, akkor neki is szólj előre stb. Nem tudom, lesz-e társad, jóval kellemesebb, ha nem egyedül mész, 8-10 óra biciklizés már az ember agyának is fárasztó, és ezen valamiért segít a társaság.


Még oldalakat írhatnék, de szerintem az interneten is megtalálod az információkat, amikre szükséged van. Kiindulásnak ennyi elég :-) Remélem, jól sikerül az utad.

2017. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!