Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Féltem a kerékpáromat, masszív...

Féltem a kerékpáromat, masszív lezárót vagy nyomkövetőt lenne érdemesebb beszerezni?

Figyelt kérdés
Esetleg valami mást? Mit ajánlotok?
2017. nov. 25. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vegyel ra egy jo minosegu U-lakatot, 10-15 ezer Ft-nal kezdodnek. Azt nem lehet csak ugy elnyisszantani: fureszelni kell, ami faraszto, feltuno es eltart egy darabig. Ejszakara ne hagyd kinn a bringad, zart ajtok mogott tartsd. Ha nagyon 'rossz'kornyeken hagyod, vegyel kettot. Annyit melozni senki nem akar a bringatolvajok kozul hogy mindkettot levagja. De egy is eleg szerintem, csak ne hagyd a bringat tul sokaig egy helyen es lehetoleg olyan helyre kosd, ami jol lathato, forgalmas hely. Nyomkovetonek nem latom semmi ertelmet...
2017. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Éjszakára nem szoktam magára hagyni.

Ja igen ez is érdekelne, hogy U lakat vagy az a vastag láncos lezáró érné meg jobban?

Gondolom márkától, minőségtől függ, de tapasztalatokra kíváncsi lennék.

2017. nov. 25. 11:26
 3/12 anonim ***** válasza:

A legnagyobb biztonsag, ha soha sehol nem hagyod ott a kerekparodat. Persze ez csak akkor mukodik, ha csak sportolashoz hasznalod a kerekparod. Ha napkozben is azzal kozlekedsz akkor nehez kerdes, mert nincs olyan vedelem amit ne lehetne feltorni ... inkabb a viselkedes a lenyeg, hogy olyan helyen kosd ki ahol mindig mozognak emberek, vagy kerj meg egy kozelben levo valakit, hogy figyeljen mar oda a bringadra amig beszaladsz a boltba (amugy sok boltban megengedik, hogy bevidd ajton belulre).

Lopas ellen nem igen tudsz nit tenni, ha az van megirva a sors konyveben, hogy elfogjak lopni a biciklidet, akkor el is fogjak.

Nyomkovetonek a megtalalashoz lenne ertelme, de vagy megtalalja a tolvaj es kidobja belole (pillanatok alatt szetkapjak a bringat ugy is) ... vagy ha csak gyorsan eladja, akkor igaz a bringa meglesz, de a tolvaj nem.

Talan az is jo megoldas mint elrettentes, hogy regisztraltatod a rendorsegen a biciklidet, akkor kapsz egy rendorsegi matricat, amit ha jol lathato helyre teszel, ketszer is meggondoljak, hogy ellopjak-e.


Fene tudja mi lehet a jo. Ne hagyd ott sehol, akkor nem is fogjak ellopni.

2017. nov. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

En mindig latom a kerekparomat. Itthon a haloszobamban van. Mivel itthon dolgozom es az iroasztal is a haloszobamban van, ezert munka kozben is latom. Csak olyan boltba megyek biciklivel ahol tudom, hogy bevihetem az uzletbe. Ha bringazas kozben beulok egy bufebe, akkor sem hagyom a kerekpartaroloba, mindig odarakom a kornyekemre.

Szoval az en bringam ultrabiztonsagban van :)

2017. nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
En az U-lakat hive vagyok, azokhoz szoktak adni tartot is, amivel a vazra rogzitheted, menet kozben igy nem kell a taskadban tartanod. Celszeru a 'hosszabbat' venni belole, azzal konnyebb a bicikli 'kikotese', nem kell annyit ugyeskedni, ha mondjuk a hatso kereket is rogzited egyidejuleg. A lancossal pl vastagabb poznakhoz is oda lehet kotni, ez az egyetlen elonye. Viszont sztem ar/biztonsagi ertek aranyban az U-lakat a nyero. Ezekkel meg sem probalkoznak...
2017. nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mind 2. Az u lakatból is 2db.

Meg a nyokövető,de cėlszerű olyan helre rakni ahol nem keresik.pl a nyereg vázcső aljába tenni valami egyszerűbb rögzitéssel,hogy ne lehessen egyszerüen kipottyantani.

2017. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az u lakat jó ötlet, a két hátsó villa között a hátsó kereket kell az adott csőhöz fogatnod. Itt egy példa a váz és a kereket rögzítéséhez:

[link]

Mondjuk az első kerékhez szerintem a második u-lakat nem szerencsés mert akár egy jobb spirál vagy drótkötél körökkel több parkolási lehetőséget ad, némelyik u-lakathoz adnak is drötkötelet:

[link]

Ha a kerekeket nem zárod, ez lehet a vége:

[link]

És természetesen értékes gépet komolyan zárva sem szabad sokat kinn hagyni, de olyan helyen se, ahol háborítatalnul lehet rajta dolgozni.

2017. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az 193 as években Romaniaban a kerekparoknak is forgalmi rendszamuk volt, ez egy kb 1 12 mm átméröjű, kör alaku táblácska volt .De ez egy mozdulattal levehető volt .Ha kinnt kellett hagyni, elég volt a forgalmi számot levenni, és igy az alatta lévö második számtábla, ez vörösre volt festve, és rajta volt ugyanaz a szám .És nagybetükkel ráirva LOPOTT Ha valaki igy vitte el, azt az első rendör leállitotta.De egy másik számtáblát rátenni nem lehetett, mert a két számtáblanak ugyanazt a számot kellett tartalmaznia
2017. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1930 -as ; 100 - 120 mm
2017. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:

Lánc vagy U-lakat. Ez a kettő a legmegbízhatóbb; gyakorlatilag a kettő között a választás ízlés dolga. Ha biztosabbra akarsz menni, akkor kettővel zárod le. Még jobb, ha a két lezáró különböző típusú, ugyanis mindegyiket másképp lehet lebarmolni -a tolvajnak kétféle lakathoz szükséges szerszámot kellene cipelnie a lopáshoz, ami nem segíti elő a gyors és hatékony "munkát".

Bevált gyártók: Abus és Kryptonite. Ezek fej-fej mellett a legjobbak.

A legbiztonságosabb, ha az említett eszközökkel egy drágábbnak/jobbnak kinéző, cérnavékony sodronnyal kikötött kerékpár mellé zárod a lovadat. Az arrajáró kerékpártolvaj azt fogja választani, amelyikkel kevesebb gondja van...

A nyomkövetők hasznát a Tolvajkergetők szépen bemutatták, túl sok mindent nem lehet hozzátenni. Azt azonban elfelejtették közölni, hogy ez csak akkor ér valamit, ha állandóan készenlétben áll egy akciócsoport, ami ugrik, ha mozdul a keró. Enélkül túl sokra nem mész azzal, ha a térképen látszik, ahogy a járműved elindul az úton, majd eltűnik a legrosszabb hírű gettó egy sűrűn lakott részének egyik társasházában.

2017. nov. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!