Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol tudnék szerintetek hozzáér...

Hol tudnék szerintetek hozzáértő, lelkes, türelmes, jófej embert találni, aki kiokosítana kerékpározás témában?

Figyelt kérdés

Mostanság motivált lettem a dologban, de azon kívül, hogy egyenes úton megmaradok a nyeregben, tehát elvileg "tudok" biciklizni, ha valaki véletlenül kedvet érezne hozzá, onnan kellene kezdeni az okítást, mint egy 5-6 évesnél... Mert gurulok vele és ennyi az össz hozzáértésem. És meg ne kérdezzétek tudok-e belsőt cserélni, mert szerintem egyértelmű, hogy nem... És úgy egyébként gyűlölök közlekedni bármivel, és gyalog is (főleg) ön és közveszélyes vagyok olykor...

Ja, és csak megköszönni tudom! De nem vagyok olyan, mikor jobb helyzetben leszek, aki meg ne hálálná valamiképpen!


2017. dec. 8. 14:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Egyszóval egy tanító, mentor jellegű embert keresek, aki elméleti és gyakorlati tudását is puszta nemeslelkűségéből adódóan megosztaná velem :)
2017. dec. 8. 14:50
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyenes úton megmaradsz a nyeregben, ez kiváló alap, a kerékpározáshoz nem kell sokkal több.

Fékezni a fékkarokkal tudsz, vagy ha régi stílusú bringád van, sokban kontrafék található, vagyis csinálsz egy "hátrafelé tekerést" a pedállal.

Kanyarodásnál figyelj arra, hogy ne sodródj az út közepére.

Ezek szerintem menni fognak mentor nélkül is, gyakorlás kérdése az egész.

Javaslom, hogy először kis forgalmú utcákon gyakorolj, majd ha már biztosabbnak érzed magad, merészkedj nagyobb forgalomba is.

Ha megvan, várlak egy 200 km-es túrára is :D

2017. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egy egysebességes, kontra + első fékes bringám van, kis forgalomban, bicikliúton egész jól elgurulgatok, a probléma a továbbiakkal van.

A járgányokhoz abszolút nem értek! A kerekeket, a gumit, küllőt, láncot, pedált, vázat, nyerget, kormányt, fékkart, fékpofát kb. felismerem, talán még ha muszáj a villát is, meg a csomagtartót/kosarat, na meg a lámpát, de ha bármit kell velük csinálni, na az már nem megy! A különböző típusú bringákat nem tudom megkülönböztetni, vagy nehezen (párról azért ki lehet következtetni országútra vagy terepre való-e inkább, vagy egy városi egyszerűbb járgány, de nem mindről mondom meg, csak a jellegzetesekről), a márkákról már ne is beszéljünk.

A bicajjal való közlekedés szabályai sötét folt számomra, mint mondtam, ha nincs kerékpárút, máshová nem is nagyon merészkedek vele. A kamikaze "stílusommal" csak baj lenne belőle, méghozzá hamar.

A különböző felszerelésekhez sem értek. Akik ebben a kategóriában megfordulnak, szerintem sokan felfogni sem tudják, hogy mitől verhet ki másokat a víz már akkor, ha ők egy sima kulacstartó vásárlásról kezdenek el beszélni mellette... Pedig néha én már abból se fogok fel a kulacs és a váz szón kívül semmi mást.

2017. dec. 8. 15:43
 4/14 A kérdező kommentje:
A túra egyébként pazarul hangzik, ott van a célok közt!
2017. dec. 8. 16:26
 5/14 A kérdező kommentje:

Valójában elsősorban, ha nem is rögtön ennyire hosszú, de igen, a túrázás érdekelne. Az a fajta ember vagyok, aki egyébként szeret utazni, és jobban élvezi magát az utat mint a célhoz érést, vagy legalább annyira. De nem vágnék bele semmibe csak úgy hűbele Balázs módjára, csakis egy megfelelő alap tudással.

Be kell valljak valamit, egy ismerősömnek konkrétan ez a hobbija, ő keltette fel az érdeklődésemet, és igencsak jól ért hozzá, és aki a városban, sőt, akár a megyében azon a szinten van, mint ő, legalább 80%, hogy ismeri is! Márpedig az ismeretségünk vakvágányra futott, és nem szeretném, hogy azt higgye miatta csinálom, nem szeretnék érintkezni vele, vagy ha egyhamar visszahallaná, mielőtt még lenne mit. Ezért nehéz bárkit is találnom, aki segíthetne, mert aki segíthetne, az nem fog.

Hagyjuk is inkább az egészet... Egy boltba se tudnék abból a 2 tucatból bemenni, hogy ne forduljak ki egyből az ajtón... Kizárt ügy. Hát emberek, le is lomboztam most saját magamat. :(

2017. dec. 8. 18:05
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges ennyire parazni, nem kell kerekparboltosnak lenni ahhoz, hogy valaki biciklizhessen.

A félelem pedig a rutinossá válással leküzdheto.

2017. dec. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, kedves vagy :) Igen, tudom, hogy nem kell milliós canga és egy boltos\szerelő szakértelme ahhoz, hogy az ember elguruljon ide-oda. A gond az, hogy már a kérdés kiírása után, nem sokkal ráébredtem, hogy az adott emberrel megromlott viszonyom viszont vagy előbb, vagy utóbb , de megkeserítené az életem, ha én is a kerékpározást választom hobbimul. Nem tudnám őt megkerülni, csak nem tudomást venni róla, ami neki megy, nekem viszont nem. Úgyhogy végül saját magamat kell azt hiszem lebeszéljem... Teljesen elkeseredtem. Pedig ez a kevés olyan sport között van, amihez éreznék kedvet.
2017. dec. 8. 18:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gumit cserélni, váltót beállítani, bowdent cserélni stb stb mind mind úgy lehet megtanulni, ha megvan a szerszám hozzá, és fogod magad nekiállsz és addig próbálkozol amíg összehozod... a bringázásra magára pont ugyan ez igaz... elősször csak mész egyenesen és minél többet bringázol annál többre leszel képes... ha meg ugrálni is akarsz, pl felbunnyzni padkára, vagy hasonlót azt is csak gyakorolni gyakorolni kell... persze nem árt ha egy normális bringa is van hozzá.
2017. dec. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Ne haragudj,de te nem egy csaj vagy, az illető pedig az exed?

Hát csajszi, nem tudlak biztatni! Ha az lehetsz, akire gondolok, valóban kétlem, hogy segítségre számíthatnál. Ha ez lenne minden álmod, akkor sajnos önerőből kell felküzdened magad, de legalább a gugli a barátod. Ha pedig nem, akkor ne erőltesd, mert átlátszó, és hamarabb fog megutálni, mint elismerni téged. Senki sem fog érted széllel szembe hugyozni, ha egyedül úgy érzed nulláról nem megy, akkor inkább ne csináld sehogy! Úgy nézem ezt te is így látod.

Én nem beszéllek le, mindig örömmel látok bárkit csatlakozni a kecós körhöz, de ép eszű ember nem sétálna bele egy skorpiókkal teli csapdába. Ha van nálad rovarirtó és jó kis csótány roppantó bakancs, és megléped ezt egymagad, a kalapunk\sisakunk levesszük előtted. Miatta ne csinálj magadból bohócot, ha csak az önmagad az ő képébe dörgölése a motivációd, de még egy defekt javítás sem megy egyedül.

2017. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Alex Fly ***** válasza:
Jó lenne tudni, merrefele is élsz. Nagyobb városokban vannak kerékpáros szervezetek, MK tsz-ek vagy egyéb, kerékpáros közösségek, akik minden bizonnyal szívesen segítenek.
2017. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!