Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Láncot, fogaskoszorút gépzsírr...

Láncot, fogaskoszorút gépzsírral van értelme kenni?

Figyelt kérdés

Vagy nincs mert összeszedi a piszkot, port, apró kavicsokat, téli sópótló kavicsot?


Ilyen piros színű klasszikus gépzsírra gondolok.


Le lett zuhanyozva az MTB és most lehet nagyon száraz mindenhol.


Miket kell olajozni vagy zsírozni? Szétszedni nem tudom sajnos.


WD-40 van még a zsír mellett.



2017. dec. 15. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad . Az olaj a legjobb , WD40 petróleum az átmenetileg megteszi de bontsd meg az oldószemnél takarítsd meg és áztasd olajba ... A racsnit és a váltó görgőt lánctányért tisztogasd meg és mehet rá a lánc . Én a láncot leoldom megtörlöm majd petróleumba teszem , aztán letörlöm és finomabb olajba eresztem . Lecsorgatom fél napon át aztán felteszem .
2017. dec. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A láncot lánc olajal kell kenni.

A fogaskoszorút keni a lánc.

Zsirozni a csapágyakat kell.

2017. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Alex Fly ***** válasza:

Ha nem sajnálod szerencsétlen alkatrészeket, akkor zsírozd nyugodtan...

De ha szeretnéd hogy sokáig normálisan működjön, akkor egy-egy csepp olaj a lánc görgőibe, majd a külsejét szárazra törlöd.

2017. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kenni csak a forgo/mozgo pontokat kell, a fogaskoszoru fix - semmilyen kenest nem igenyel.


Jol irtak elottem: csak a lancot megfelelo olajjal es utana kivulrol szarazra torolni!

2017. dec. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 tothp ***** válasza:
Gépzsír alkalmatlan. A lánc kenéshez olyan anyag kell ami a görgők és csapok közt is kenést ad. Régen marhafaggyúban kifőzték. Ma már vannak megfelelő kenőanygok. A műszerolaj, wd 40 jó egy darabig. !!!attól hogy a lánc nem sír,még szenved.
2017. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kiitos ***** válasza:

" Le lett zuhanyozva az MTB és most lehet nagyon száraz mindenhol."

Ha jók a porvédők a csapágyakon akkor száraz mindenhol.(már ahol van porvédő)

A hibás porvédőkön bejutó víz kifelé már nem olyan könnyen távozik, a csapágyakat rozsdássá teheti.

Magasnyomású mosóval óvatosan illik bánni , még új porvédő alá is bejuthat így a víz .

2017. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Én évek óta láncra csak a TF2 sprayt használom.

Persze kenés és pár perc száradás után szárazra törölve.


Egy lánc kenésére elvileg zsír lenne a tökéletes, hiszen kis sebességű, nagy terhelésű felületeket kell kenni.

De sajnos a zsírt lehetetlen normálisan bejuttatni pont azokba a kicsi résekbe, a görgőkbe meg a lánclemezek közé, ahová kéne.

A láncspray erre ad megoldást. Oldószerben higított teflonos zsír, befolyik a kis résekbe, ott kipárolog az oldószer és ott marad a zsír.

2017. dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van teflonos spray is meg orsóolaj nevű noname olaj, most ezzel csepegtettem végig.


Csak sok eszemmel a resin féktárcsára is lehet ment a sprayből régen, ami nem éppen tesz jót. :(

2017. dec. 20. 22:56
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Na ja, a fékfelületek kenése nem szerencsés dolog.

Nekem felnifékes mindkét bringám, ott karbantartás végén féktisztító spray-vel át szoktam törölni a felni fékfelületét meg a fékbetétek felületét.

2017. dec. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!