Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rock Machine Crossride 500...

Rock Machine Crossride 500 (2017) vagy Kelly's Cliff 90 (2018)?

Figyelt kérdés

Eredetileg az elsőt néztem ki, de lehet nem lesz a méretemben. A boltban a másikat ajánlották, de sajnos nem értek hozzá annyira, hogy magabiztosan döntsek.


Használni arra használnám amire az ilyen cross bringákat szokás, aszfaltos, kicsit rázósabb terepen tekernék vele viszonylag sokat ezért is szerettem volna egy kicsit komolyabb kerékpárt venni olyan 200 körüli áron.


Érdekelne néhány hozzáértő vélemény illetve ha tudtok hasonló bringát ami megfelel ezeknek a feltételeknek azt is megköszönöm!



2017. dec. 20. 14:00
 1/1 szlory ***** válasza:

Elszomorítsalak? A Rock Machine lenne a jobb. Nevezzük elfogadhatónak. Van Kellys cross bringám, semmi baja, sőt, elpusztíthatatlan, de a ráaggatott alkatrészek hamar mennek aludni. Az "Altus", "Acera" "TY/TZ/T..." Shimano komponensek borzalmasak. A tektro olajos fék elmegy, de kényes. Pl. hamar fellevegősödik és nehéz légteleníteni.


Mondok neked útravalót.


Tárcsaféket csak muszályból, ne legyen rá igényed. Sima kerékpározásra több az átka, mint a haszna. (Ha időd-pénzed van rá, akkor persze nyugodtan.) V-fék elég (lenne), beállítva és normális fékbetétekkel télen-nyáron megállít úgy, ahogy egy átlag ember elvárja (és még..).


Sorrendben: kerékagyak, hajtómű, váltókar, hátsó váltó, első váltó. Keress Shimano gyártótól Alivio vagy Deore felszereltséget, az Acera-Altus a minimum elégséges (amire úgy kell tekintened, hogy ha kényelmetlen vagy hamar elpusztul, akkor 1 szinttel jobbat keress rá). Ha találsz egy full Alivio szettel szereltet, azonnal vedd meg magadnak. Monoblokkos, lehetőleg octalinkes legyen a középcsapágy, vagy "csőtengelyes". 14-15 kg-nál a nagy vázmérettel sem lehet nehezebb, különben kényelmetlen lesz hajtani.


Teleszkópból úgyis borzalmasat kapsz majd, de a rugós olcsón karban tartható. A lockolhatóság neked szerintem nem alap kitétel, ha annyira rossz az út, mindig örülni fogsz annak, hogy mozog.. Persze ha van zárhatósága, akkor örülj.


Én a helyedben megnézném az orange bike (bp, római part, telefonon kell keresni, mert zárva vannak) használt kínálatát, most akcióztak. Vagy más, használtat áruló, de megbízható és garanciát vállaló boltot.


Újak közül én a Cross (nem Kross) bolgár gyártótól választanám a Quest modellt, ami listaáron 220, most szerintem valahol olcsóbb is lesz. Ezen is sok még az Acera/Altus, de ahogy mondtam, azokkal már el lehet indulni, 1-2 év után amikor elpusztulnak, majd teszel rá jobbat, apránként. A Cross Travel az olcsóbb modell, esetleg az is szóba jöhet, de ott szinte minden olyan, ami hamar cserés lesz, szóval spórolsz cirka 50e Ft-ot, amit hamar rá fogsz költeni (igaz, akkor már olyan cuccokkal szerelteted, amilyen neked kell, és nem amilyennel a gyártó akarja adni). Boldog Karácsonyt!

2017. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!